مهاجرت پزشکان به استرالیا

مهاجرت پزشکان به استرالیا

مهاجرت پزشکان به استرالیا

استرالیا یکی از زیباترین کشورهاست،همچنین دارای اب و هوایی مطلوب و دلپذیر است.اقتصاد این کشور قوی است و بازار کار مناسبی دارد.سیدنی و ملبورن از شهر های مهم این کشوراند.زبان اکثریت مردم این کشور انگلیسی می باشد،جمعیت این کشور حدود 25 میلیون و 512 هزار نفر است.پایتخت این کشور کانبرا است.

در سال های اخیر مهاجرت پزشکان و کارشناسان کادر درمان به استرالیا رشد زیادی داشته است.یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت پزشکان به استرالیا میزان درآمد و حقوق بالای پزشکان در این کشور است میزان درآمد سالانه پزشکان در استرالیا بیش از120000 دلار است.یکی دیگر ازدلایل مهاجرت این است که شرایط مهاجرت پزشکان به استرالیا نسبت به کشور های امریکا و اروپایی اسان تر است و این موضوع باعث می شود که پزشکان استرالیا را ترجیح دهند.برای مهاجرت به هر کشور دیگری باید مدارک خود را معادل سازی کنید،خصوصا پزشکان که شغلی حساس دارند و با بیماران در ارتباط مستقیم هستند. کشور سیستم مهاجرتی بسیار دقیقی دارد و مشابه کشورهای کانادا، نیوزلند به صورت امتیازبندی می باشد.استرالیا درحال حاضر مشکل کمبود پزشک در مناطق کم جمعیت و شهر را دارد و به تعداد زیادی پزشک نیاز دارد.

معرفی شرایط مهاجرت پزشکان به استرالیا

۳ مسیر اصلی برای مهاجرت پزشکان به استرالیا وجود دارد :

اقدام به عنوان پزشک عمومی

اقدام به عنوان پزشکان متخصص

اقدام به عنوان مدیر درمانگاه

مراحل معادل سازی پزشکان در استرالیا

داشتن یک جاب آفر(پیشنهاد شغلی) در این مرحله ضروری است. شما می توانید به عنوان یک پزشک عمومی، یک متخصص و یا کار اموز پیشنهاد شغلی دریافت کنید. بعد از گرفتن پیشنهاد شغلی باید برای معادل سازی مدرک خود اقدام کنید، همچنین باید مدرک زبان در سطح آیلتس 7داشته باشید. مراحل معادل سازی به این صورت است که فرد ابتدا امتحان آنلاین AMC رابگذراند ، بعد با داشتن یک پیشنهاد شغلی، مدارک خود را معادل سازی کند که شورای پزشکی استرالیا مدرک را ارزیابی می کند. در بعضی از فرایند های معادل سازی لازم است که 12 ماه کاراموزی بگذرانید.

از طریق سه روش زیر می توان برای معادل سازی اقدام کرد:

The Competent Authority pathway

Standard pathway

Specialist pathway

درآمد پزشکان در استرالیا و نرخ بیکاری

قطعاً اولین معیار هر شخص برای انتخاب رشته و شغل آینده علاقه و توانمندی هایش است. علاوه بر این میزان درآمد و موقعیت اجتماعی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. در رشته های پزشکی، این دو معیار آخر بسیار قوی هستند. برای مهاجرت به کشورهای دیگر باید درباره ی میزان درامد شغلتان در ان کشور نیز اطلاعاتی داشته باشید . در استرالیا یک دکتر عمومی بین 70 تا 85 هزار دلار در سال درآمد دارد ،متخصصین بین 120 تا 400 هزار دلار و در مراکز خصوصی تا 600 هزار دلار در سال درآمد دارند.

در سال های اخیر نرخ بیکاری در کشور استرالیا، بین 5 تا 7.5 در نوسان بوده است. این نرخ در اواخر 2019 به زیر 5 یعنی 4.85 رسید اما پس از آن مجدد سیری صعودی را پیش گرفته است، که می توان گفت دلیل اصلی آن پاندمی کرونا می باشد.

هزینه زندگی در استرالیا

قطعا هزینه زندگی در کشور مقصد یکی از موضوع های مهمی است که باید درمورد ان بررسی کنید.هزینه زندگی به شرایط زندگی هر فرد و منطقه ای که در ان جا زندگی می کند بستگی دارد.

درمورد قیمت برخی از اقلام خوراکی به دلار استرالیا در ادامه توضیح می دهیم:

یک بطری شیر 1لیتری 1.5 دلار

1 کیلو برنج 2.8 دلار

12 عدد تخم مرغ 4.7 دلار

1 کیلو سیب 4.5 دلار

1 کیلو پرتقال 3.7 دلار

1 کیلو موز 3.4 دلار

1 کیلو گوجه فرنگی 5 دلار

1 کیلو سیب زمینی 3.2 دلار

1 کیلو پیاز 2.5 دلار

1 دسته کاهو 2.5 دلار

1 کیلو پنیر 10.5 دلار

1 کیلو سینه مرغ 11 دلار

1 کیلو گوشت گاو 18 دلار

نحوه کاریابی در استرالیا

مهاجرت پزشکان به استرالیا، مستلزم داشتن یک پیشنهاد شغلی می باشد. با توجه به اینکه متخصصین خارجی بین 3 تا 5 سال باید در یک سری مناطق خاص کار کنند، اگر شخص انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد پیدا کردن شغل برایش اسان تر است. شبکه نیروی کار بهداشت روستایی که شامل آژانس هایی در 7 منطقه می شود، می تواند به درخواست دهندگان کار در استرالیا کمک کند. این آژانس ها برای پیدا کردن شغل در بخش خصوصی مناسب هستند. برای جستجو در بخش عمومی و دولتی می بایست از طریق دپارتمان بهداشت و سلامت منطقه ای و یا ایالتی، اقدام کنید. مجله پزشکی استرالیا هم برای کاریابی به پزشکان کمک می کند. همچنین می توانید با آژانس های کاریابی رشته های پزشکی نیز برای یافتن شغل صحبت کنید.

شرایط ویزای همراه

در نظر داشته باشید که در فرایندهای مهاجرتی منظور از همراه، همسر و فرزندان زیر 18 سال شخص می باشد. پدر و مادر و یا خواهر و برادر جزو همراهان محسوب نمی شوند. مهاجرت پزشکان به استرالیا پس از انجام مراحل معادل سازی مربوط به مدت قرارداد، از طریق ویزاهای مختلفی امکان پذیر است. بخشی از فرایند ویزا توسط کارفرما و سازمان های مربوط به پزشکی انجام می شود و بخشی نیز از طرف پزشک درخواست دهنده پیگیری می شود. در این نوع ویزاها شخص می تواند برای همسر و فرزندان خود نیز اقدام کند.

تابعیت و پاسپورت استرالیا

کسی که تابعیت یک کشور را دارد، پاسپورت آن کشور را نیز دریافت می کند. قطعاً پاسپورت هایی که اعتبار بالاتری در دنیا دارند، ارزش بیشتری نیز خواهند داشت. اگر شخصی به مدت 4 سال در استرالیا اقامت داشته باشه و حداقل یکسال از اقامت دائم او گذشته باشد، می تواند برای شهروندی این کشور اقدام کند. در نظر داشته باشید که شخص در طول این 4 سال نباید بیش از 12 ماه را خارج از استرالیا گذرانده باشد. بر اساس آخرین رتبه بندی جهانی، پاسپورت استرالیا رتبه 6 را در کنار کشورهایی از قبیل لیتوانی،اسکاتلند،استونی و اسلونی به خود اختصاص داده است. با داشتن این پاسپورت شما می توانید به 167 کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *