گلدن ویزای اسپانیا

گلدن ویزای اسپانیا

گلدن ویزای اسپانیا

در این مقاله به معرفی گلدن ویزای اسپانیا و شرایط دریافت ان می پردازیم.اول از همه کمی درمورد کشور اسپانیا توضیح می دهیم و بعد سراغ معرفی گلدن ویزا میرویم.

اسپانیا در شبه­ جزیره ی ایبری قرار دارد. با فرانسه و پرتغال مرز مشترک دارد و از 17 منطقه در سرزمین اصلی و جزایر محبوب بالار در دریای مدیترانه و جزایر قناری در اقیانوس اطلس تشکیل شده است. به دلیل نزدیکی به دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس، در تمام سال خورشید همیشگی و روزهای گرم آفتابی است. آب و هوا و اقلیم این کشور، خطوط ساحلی ، تاریخ و فرهنگ و زیرساخت­های عالی، اسپانیا را به یک مکان گردشگری بین المللی تبدیل کرده است.

اسپانیا درآمد خود را از بخش­های مهم مانند تجارت عمده ­فروشی و خرده ­فروشی، حمل و نقل، انرژی (تجدیدپذیر و تجدیدناپذیر) و بازار املاک و مستغلات کسب می­ کند. بزرگ­ترین شرکای صادراتی و وارداتی این کشور فرانسه ، آلمان و ایتالیا هستند.

گلدن ویزای اسپانیا

در سال 2013 برای تشویق سرمایه گذاران خارج از اتحادیه ی اروپا توسط دولت اسپانیا گلدن ویزای اسپانیا معرفی شد.در این برنامه سرمایه گذار و همسر و فرزندان زیر18 سال او می توانند در اسپانیا زندگی کنند به شرط این که سرمایه گذاری لازم را در این کشور به انجام برسانند. منفعت اصلی این ویزا، اجباری نبودن حداقل مدت اقامت است. کارت اقامت اولیه برای یک سال صادر می‌شود اگر به اسپانیا سفر کنید، این کارت برای دو سال صادر می‌شود. گلدن ویزای اسپانیا یک مجوز اقامت 4 ساله است که هر دوسال یک بار باید تمدید شود.

با این که برای دریافت و تمدید ویزای اقامت، لازم نیست حتما در اسپانیا زندگی کنید، برای داشتن شهروندی این کشور باید سرمایه گذار و اعضای خانواده او حداقل ۶ ماه در سال، به مدت ۱۰ سال متوالی، در اسپانیا زندگی کنند

شرایط لازم برای دریافت گلدن ویزای اسپانیا

حداقل سرمایه گذاری نقدی به ارزش 500.000 یورو در یک ملک واحد برای حداقل 5 سال یا چندین ملک به ارزش حداقل 500،000 یورو برای مدت 5 سال

حداقل سرمایه گذاری به ارزش 2،000،000 یورو در اوراق قرضۀ دولتی

حداقل سرمایه گذاری 1000،000 یورو در سهام شرکت یا سپرده های بانکی

ایجاد کسب و کاری که در اسپانیا توسعه یابد به حداقل ۱۰ شغل تبدیل شود

اگر تصمیم دارید در اسپانیا زندگی کنید، پس از پنج سال، واجد شرایط اقامت دائم خواهید بود. باید ثابت کنید که در پنج سال گذشته، بیش از ۱۱ ماه خارج از این کشور نبوده‌اید. برای گرفتن گلدن ویزای اسپانیا باید شرایط زیر را داشته باشید:

بالای ۱۸ سال داشته باشید.

عدم سوء پیشینه داشته باشید.

در فهرست افراد ممنوع الورود به اسپانیا نباشید.

بیمه درمانی معتبر و گواهی سلامت رسمی داشته باشید.

سابقه تقاضای رد ویزا یا مشکل ورود به منطقه شنگن نداشته باشید.

توانایی مالی کافی برای اقامت در اسپانیا داشته باشید.

سرمایه گذاری مناسب انجام دهید و اسناد این سرمایه گذاری را ارائه کنید

مزایای گلدن ویزای اسپانیا

امکان دریافت مجوز اقامت اسپانیا، ظرف ۶۰ روزبعد از زمان تقاضا وجود دارد.

از آنجا که اسپانیا عضو اتحادیه اروپا است، در زمان دریافت گلدن ویزا، می‌توانید بدون ویزا به ۲۶ کشور حوزه شنگن سفر کنید.

دریافت مجوز اقامت اسپانیا به معنی آن است که امکان کار، زندگی و تحصیل در این کشورها را دارید.

ویزای اقامت همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما تضمین شده است. دیگر اعضای خانواده نیز می‌توانند اقامت این کشور را دریافت کنند، به شرط آنکه با مدارک وابستگی قانونی آنها ثابت شود.

مجوز اقامت موقت می‌تواند به سادگی تمدید شود و تنها باید یک مرتبه در سال برای حفظ مجوز خود، به اسپانیا سفر کنید.

راه اندازی بیزنس در اسپانیا برای ایجاد شغل و مشارکت در نوآوری‌های تکنولوژیک و یا علمی

برای گرفتن تابعیت در اسپانیا اول باید حق اقامت در این کشور را بگیرید.با انتخاب یکی از گزینه های سرمایه گذاری در اسپانیا ویزای طلایی دریافت میکنید.این مجوز در همه ی منطقه شینگن اعتبار دارد،بعد از 5سال اقامت میتوانید برای اقامت دائم ،و پس از 10 سال اقامت میتوانید برای گرفتن تابعیت اقدام کنید.

مراحل درخواست مجوز با اخذ ویزای طلایی اسپانیا به مدت 1 سال شروع می­ شود. شما باید به دفاتر کنسولی اسپانیا بروید و در مرحله ی اول ویزای 90 روزه دریافت کنید تا بتوانید برای یافتن ملک مناسب به اسپانیا سفر کنید. همچنین میتوانید از طریق دفتر اسناد رسمی وکیلی را مامور کار خود کنید تابرای شما ملکی مناسب پیدا کند..

در طول مدت ویزای شینگن، سرمایه­ گذارمیتواند 90 روز از 180 روز مهلت خود را بدون ویزا به محدوده ی شینگن سفر کند.

مدت زمان بررسی ویزای شینگن در حال حاضر حدود 10 روز کاری است. بعد از اتمام ویزای شینگن و به محض سرمایه ­گذاری، سرمایه­ گذار می­تواند به وزارت امور خارجه ی اسپانیا درخواست مجوز اقامت بدهد، به شرط اینکه حداقل یک بار در دوره ی ویزای شینگن وارد اسپانیا شده باشد.در یکی از مراحل اخذ مجوز اقامت، از متقاضی خواسته می­ شود داده­ های بیومتریک خود یعنی امضا، عکس و اثر انگشت را ارائه کند و پس از آن ظرف 20 روز اجازه ی اقامت فرد صادر می­شود.

مدارک زیر مورد نیاز است:

– شواهد سرمایه گذاری:

به عنوان نمونه گزینه ی املاک و مستغلات ،

تایید قولنامه و سند تاییدیه ی ثبت ملکی

گواهینامه ی به­روز و صادره از سوی اداره ی ثبت املاک،برای این کاراظهارنامه­ ای از سوی موسسه ی مالی ارائه می­ شود که انتقال سرمایه به حسابی را که متقاضی تنها مالک آن است اثبات می­ کند و یا سرمایه ­گذاری در سهام شرکت­ ها را تایید می­ نماید.

یک گواهی به ­روز از اداره ی ثبت شرکت­ ها که تأیید می­ کند متقاضی صاحب سهام شرکت است

برای خرید اوراق قرضه ی دولتی اظهارنامه ای از سوی مؤسسه ی مالی جهت تأیید خرید اوراق قرضه صادر می شود.

وبرای ایجاد یک پروژه ی کسب و کار، مجوزی که واقعی بودن پروژه ی کسب و کار را اثبات کند

گذرنامه

گواهی سابقه ی کیفری تأیید شده از سوی کشور محل سکونت فعلی فرد

گواهی سابقه ی کیفری تأیید شده از سوی مراجع مربوطه در کشور اسپانیا

اظهارنامه ­ای از سوی اداره ی مالیاتی

اظهارنامه ­ای از سوی تأمین اجتماعی

اظهارنامه­ ای از طرف سرمایه­ گذار که الزامات مربوط به سرمایه ­گذاری را تایید می کند

گواهی بیمه پزشکی

عکس پاسپورتی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.