ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

کشور دانمارک در حوزه ی اسکاندیناوی قرار دارد و از کشور های منطقه شینگن محسوب می شود.نظام کشور دانمارک پادشاهی است و اب و هوای ان معتدل است.

در این مقاله به معرفی و توضیح ویزای دانمارک می پردازیم امیدواریم که برای شما مفید باشد.

بهتر است برای درخواست ویزای دانمارک به سفارت ان در تهران مراجعه نموده و در انجا درخواست بدهید،همچنین باید 90 روز قبل از سفر درخواست خود را ارائه نمایید.

ویزای دانمارک انواع متفاوتی دارد که در ادامه به ان می پردازیم.

ویزای نوع A :

این نوع ویزای دانمارک اجازه می دهد برای توقف چند ساعته در فرودگاه دانمارک وارد شده و بعد از آن به طرف کشور مورد نظر خود پرواز کنند.

ویزای نوع B :

در نوع B افراد اجازه دارند به مدت 5 روز از فرودگاه خارج شوند و همچنین از خطوط زمینی و یا راههای دیگر از کشورهای ذکر شده در ویزا عبور کنند.

ویزای نوع C :

این نوع ویزای دانمارک یک نوع ویزای توریستی است. دفعه ی اول 90 روزه صادر می شود که تا 30 روز میتوانید در کشور حضور داشته باشید. در دفعه ی دوم 6 ماه و برای دفعه ی سوم یک ساله صادر می شود.

ویزای تایپ D :

این ویزا برای اقامت بلند مدت در دانمارک صادر می شود برای تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج میتوانید این ویزا را انتخاب کنید .

انواع دیگرویزای دانمارک:

ویزای تجاری

ویزای پزشکی

ویزای فرهنگی، ورزشی، هنری

ویزای دیپلماتیک

ویزای اعضای خانوادگی

ویزای کودکان زیر سن قانونی

ویزای درمانی

ویزای پناهندگی

ویزای اقامت در یک خانواده دانمارکی (Au Pair)

ویزای مطالعات دکترا

ویزای اقامت بشردوستانه

ویزای کارمندان بازنشسته موسسات بین المللی در دانمارک

ویزای ورود مجدد

ویزای تحصیلی دانمارک

دانمارک کشوری است با سطح رفاه بالا همچنین سیستم اموزشی این کشور بر پایه ی اموزش و مهارت است،دانشگاه های دانمارک در جهان در تحقیق و تولید علم از پیشروترین دانشگاه های اروپایی به شمار می روند،به همین دلیل دانمارک یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت است. بعد از پذیرش در دانشگاه مورد نظرتان می توانید برای ویزای دانمارک اقدام کنید. باید حداقل 2 ماه قبل از شروع دانشگاه خود درخواست اقامت دانشجویی بدهید.پس ازاینکه درخواست ویزا را ارسال کردید، حدود 60 روز طول می کشد تا نتیجه ی تصمیم گیری برایتان ارسال شود. امکان الحاق همسر و فرزندان در ویزای تحصیلی دانمارک بصورت همزمان وجود دارد و آموزش زبان دانمارکی برای افراد خانواده تقریبا رایگان است.

ویزای کاری دانمارک

طبق قانون اتحادیه اروپا شرکت ها در صورت لزوم به افزایش کارکنان و کارمندان خود باید ان را آگهی کنند تا اگر شهروندان دانمارکی یا کشورهای عضو اتحادیه اروپا واجد شرایط باشند استخدام شوند. اگر کسی واجد شرایط نباشد شرکت میتواند پیشنهاد شغلی مورد نظر را به شخصی دیگربدهد. اگر تخصص شما خاص یا رشته تحصیلی شما جزو رشته های پرتقاضا باشد، شانس بیشتری دارد که پیشنهاد استخدام را دریافت کنید.

مدت زمان ویزای کاری کوتاه مدت حداکثر 3 ماه هست

این نوع ویزا نمی تواند تمدید شود،لازم به ذکر است که این 3 ماه از تاریخ ورود شما به دانمارک حساب می شود.

اگر مدت قرارداد کاری شما کوتاه تر از 3 ماه باشد، ویزای شما 14 روز بعد از اتمام قرارداد شما باطل می شود.

اگر مدت قرارداد کاری شما کمتر از 4 سال باشد، ویزای شما در مدت اشتغال شما معتبرهست. اگر پس از این مدت نیزقصد داشتید در دانمارک کار کنید، باید برای تمدید اقامت درخواست دهید.

اگر شغل جدیدی پیدا کنید، باید یک درخواست جدید برای اقامت کاری درخواست دهید. وقتی درخواست خود را ارسال کردید، می توانید کار جدید خود را از روزی که درخواست جدید را ارسال کردید، شروع کنیدو احتیاجی نیست تا زمان اجازه اقامت کاری جدید صبر کنید.

اگر قرارداد شما تمدید شدهم شما باید برای تمدید اجازه اقامت درخواست دهید.

لازم به ذکراست که باید حتما قبل از پایان مدت ویزای کاری خود برای تمدید ان درخواست بدهید.

در صورتی که قرار داد کاری شما برای مدت 4 سال یا بیشتر باشد، یک مجوز معتبر و ویزای دانمارک برای مدت 4 سال به شما داده می شودواگر می خواهید پس از 4 سال کار خود را ادامه دهید، باید برای تمدید اجازه اقامت و اجازه کار خود بر اساس تمدید استخدام درخواست دهید.

نرخ بیکاری در سال 2019 در دانمارک کمتر از 4 درصد است به این معنی که از هر 100 نفر 4نفر بیکارهستند و این امار نشان دهنده ی اینده ی روشن برای شماست.به دلیل اقتصاد عالی این کشورنرخ بیکاری دانمارک پایین است.

مدارک لازم برای ویزای دانمارک

تمام اسناد باید توسط درخواست دهنده ی ویزای دانمارک در تاریخ مصاحبه به پست رسمی سفارت ارسال شود. همچنین مربوط به نوع پرونده، سفارت ممکن است مدارک بیشتری از مدارکی که برای شما در قسمت زیر نوشتیم بخواهد.

یک فرم درخواست اقامت کوتاه مدت برای درخواست دهنده، که کاملا توسط درخواست دهنده تکمیل شده و امضا شده باشد، با یک عکس رنگی جدید(سه در چهار) از درخواست دهنده

گذرنامه اصلی، که حداقل یکسال اعتبار داشته باشد، با یک فتوکپی از صفحه مشخصات هویت، صفحات اعتبار و یک کپی از ویزاهای قبلی. نباید پاسپورت درمدت زمان درخواست و صدور ویزا تغییری داشته باشد.

اصل شناسنامه با یک فتوکپی از تمام صفحات.

پرینت حساب بانکی در3 ماه گذشته،این کار برای اثبات توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه اقامت شما است.حتی اگر دعوت نامه ای داشته باشید که دارای یک تضمین مناسب باشد هم باید پرینت حساب بانکی خود را داشته باشید.

بیمه درمانی مسافرتی حداقل 30000 یورو. بیمه باید برای منطقه شنگن معتبر باشد و تمام مدت اقامت را پوشش دهد.

درخواست دهندگان شاغل یا محصل، مدارک شان باید به انگلیسی ترجمه شود این مدارک عبارت اند از گواهینامه اشتغال، موقعیت شغلی، مدت اقامت، تضمین بازگشت به کار. برای درخواست دهندگان بازنشسته هم مدارک مستمری بازنشستگی و کپی از آخرین نامه بازنشستگی همچنین آخرین مدارک حقوق بازنشستگی را باید همراه داشته باشند.

اثر انگشت و عکس دیجیتال درخواست دهنده یا همان داده های بیومتریک

زمان پردازش معمولا 10تا15 روز کاری می باشد با این وجود، درخواست های خاص ویزا ممکن است طولانی تر باشد.

لازم به ذکر دوباره است که تمام مدارک باید به زبان انگلیسی و در A4 ترجمه شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.