مهاجرت پزشکان به امریکا

مهاجرت پزشکان به امریکا

مهاجرت پزشکان به امریکا

در این مقاله به شرایط مهاجرت پزشکان به امریکا می پردازیم

وقتی که به مهاجرت فکر می کنیم شاید این به فکرمان بیاید که عاقبت شغل و حرفه ام چه می شود.میزان حقوقم در انجا چقدر می تواند باشد؟یکی از دلایل مهاجرت پزشکان به امریکا برای حقوق بالای این حرفه در کشور امریکا است. دریافت ویزای کاری آمریکا برای پزشکانی که اولین بار است می خواهند به این کشور مهاجرت کنند سخت و مشکل است.در صورت موفق شدن اول ویزای موقت یکساله می گیرید. اگر5 تا 7 سال در آمریکا زندگی و کار کنید و بیمه و مالیات را پرداخت کرده باشید می توانید درخواست اقامت دائم بدهید و برای گرفتن پاسپورت ،باید به زبان انجا مسلط باشید و هیچگونه جرمی هم مرتکب نشده باشید همچنین با فرهنگ امریکا نیز اشنا باشید.درصورتی که تمام قوانین را رعایت کرده باشید بعد از چند سال میتوانید پاسپورت و تبعیت این کشور را داشته باشید.

پزشکانی که میخواهند در امریکا کار کنند، برای گرفتن ویزای کاری آمریکا باید مدرک تحصیلی خود را معادل سازی کنند. معادل سازی مدرک تحصیلی درسه مرحله آزمون انجام می شود. پزشکانی که در آزمون اول نمره قبولی بگیرند می توانند درآزمون دوم شرکت کنند.و همنین پزشکانی که در ازمون دوم قبول شوند ازمون سوم را می دهند. چون کار پزشکی مهم و حساس است، دولت آمریکا بعدازاینکه از توانایی پزشکان اطمینان حاصل کرد به آنان اجازه کار در این کشور را خواهد داد. . دولت آمریکا به پزشکانی که در آمریکا آزمون USMLE را با موفقیت پاس کرده اند اجازه می دهد که خانواده خود را که همسر و فرزندان زیر 18 سال انها است به همراه خود بیاورند. بقیه ی اعضای خانوداه که پدر، مادر، خواهر و برادر هستند جزو این ویزا نمی باشند و نمی توانند به عنوان همراه اقامت بگیرند.

مدارک مورد نیاز

گذرنامه با اعتبار 60 روز بیشتر از تاریخ انقضا

فرم DS-260 ، ویزای مهاجرت و برنامه ثبت نام مهاجران

دو عکس 2 × 2

اسناد مدنی درخواست دهنده

پشتیبانی مالی

فرم های معاینه پزشکی

ارائه مدرک پزشکی D یا D.O

کسب مجوزهای دولت

مراحل معادل سازی مدرک پزشکان در آمریکا

بررسی مهاجرت پزشکان به آمریکا

معادل سازی مدرک تحصیلی یکی از مهمترین شرایط مهاجرت پزشکان به آمریکا است. معادل سازی مدارک تحصیلی پزشکان همانطور که قبلا گفتیم با پاس کردن آزمون هایی انجام می شود و پزشکان برای شرکت در این آزمون ها باید دوره های آموزشی راببینند. نام این آزمون ها USMLA هست و اگر نمره قبولی در این آزمون بگیرید مجوز کار آمریکا را دریافت خواهید کرد. با توجه به تخصص پزشکان دوره های آموزشی برای شرکت در آزمون های USMLA تعیین می شود و شهریه این دوره ها حدودا 20000 دلارمی باشد.

سیستم اموزشی امریکا

سیستم آموزشی آمریکا در مورد تحصیل پزشکی در این کشور، به این صورت است که افراد، باید دوره پیش پزشکی را بگذراند. این مقطع، سه سال طول می کشد که داشتن لیسانس علوم پایه، مثل لیسانس زیست یا شیمی، می تواند جایگزین این دوره های پیش پزشکی باشد. بعداز این دوره ها، افراد باید آزمونی را انجام دهند تا بتوانند وارد مدارس و دانشگاه های پزشکی شوند. اسم این آزمون MCAT هست که مخصوص کشور های آمریکا، کانادا، استرالیا و جزایر کارئیب می باشد. پس از قبولی ، وارد دوره بالینی می شوند و 4 سال به تحصیل در رشته مورد نظر خود مشغول می شوند. ازمون دیگری هم هست به نام ازمون USMLE . دانشجویان دو مرحله از آزمون را در این 4 سال تحصیلی باید پاس کنند. پس از فارغ التحصیلی در این مقطع، دکترای عمومی خود را دریافت می کنید.بعد از آن دوره های کارآموزی را می گذرانید. مرحله سوم آزمون USMLE میتواند قبل از کارآموزی در رشته پزشکی انجام شود. اما معمولامرحله سوم این آزمون بعد از گذراندن کارآموزی می باشد.

افرادی که در خارج از کشورامریکا ، فارغ التحصیل شده اند دو مرحله اول این آزمون را که به صورت آنلاین هست در کشور های همسایه انجام می دهند و مرحله سوم آن را، همراه با افرادی که در کشور آمریکا مشغول به تحصیل می باشند انجام می دهند.معمولا مرحله سوم آزمون USMLE یک سال پس از کارآموزی پزشکی دانشجویان برگزار می شود.

هزینه مهاجرت پزشکان به آمریکا

اولین چیزی که برای مهاجرت به امریکا به ذهن می رسد هزینه های آن است. برای معادل سازی پزشکی در کشور آمریکا ، باید به اهمیت و گذراندن مراحل آن دقت کنید. چون بابت هر مرحله، هزینه هایی باید پرداخت کنید. در سال 2019 هزینه های اداری معادل سازی و شرکت در آزمون USMLE افزایش پیدا کرده.

هزینه صدور مجوز کمیسیون آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارج از کشور 135 دلار می باشد.

هزینه ثبت نام در مرحله اول و دوم آزمون USMLE در بخش دانش کلینیکال هر مرحله 940 دلار می باشد.

هزینه ثبت نام در مرحله اول و دوم آزمون USMLE در بخش مهارت های کلینیکال هر مرحله 1580 دلار می باشد.

هزینه تمدید آزمون دانش کلینیکال هر مرحله 80 دلار می باشد.

هزینه تغییر ناحیه و حوزه آزمون USMLE هر مرحله 75 دلار می باشد.

هزینه دریافت ویزای کشور آمریکا پس از گذراندن مرحله دوم که J-1 می باشد، 340 دلار

درآمد پزشکان در آمریکا

درآمد هر شغل، از عوامل موثر در انتخاب آن شغل است. البته که علاقه از اصلی ترین این عوامل است اما درآمد و شان اجتماعی می تواند موثر و تاثیر گذار باشد. زمانی که به فکر مهاجرت پزشکان به آمریکا هستید، درآمد خود را در کشور آمریکا متصور می شوید. البته که درآمد پزشکان در سطوح مختلف تجربه کاری، با یکدیگر بسیار متفاوت است.

حقوق متوسط ​​150،000 دلار در سال است، یعنی پزشکانی که در بهداشت و پزشکی کار می کنند کمتر از 150،000 دلار درآمد دارند و پزشکانی هم بیش از 150،000 دلار درآمد دارند.

حقوق پرستاران و ماماها در آمریکا با توجه به تحصیلات، سابقه کاری و جنسیت و شهر های مختلف متفاوت می باشد.

حقوق یک پزشک با سابقه سالانه 352000 دلار می باشد

حقوق یک پزشک ماهر سالانه 179000 دلار می باشد

حقوق یک پزشک که سابقه کاری زیادی ندارد سالانه 105000 دلار می باشد

حقوق یک پزشک که تازه کار است سالانه 78000 دلار می باشد

حقوق کار اموز ها سالانه 68000 دلار می باشد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.