تحصیل در مدارس و دبیرستان های المان

تحصیل در مدارس و دبیرستان های المان

تحصیل در مدارس و دبیرستان های المان

در این مقاله به توضیح شرایط تحصیل در مدارس و دبیرستان های کشور المان می پردازیم،سعی کرده ایم تا به صورت مفید و خلاصع درباره ی این شرایط توضیحاتی داده باشیم.امیدوارم از ان به خوبی بهره ببرید

آلمان از ثروتمند ترین و پرجمعیت ترین کشورهای اروپایی است،جمعت ان حدود 82 میلیون نفر است.

زبان اصلی این کشور آلمانی است وبیشتر مردم این کشور حدود95 درصد ان به این زبان صحبت می کنند،برخلاف بقیه کشورهای اروپایی صحبت به زبان انگلیسی در این کشور کمتر است.

تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان دارای مزایای بسیاری است. مدارس آلمان از بهترین امکانات و تجهیزات آموزشی برخوردار است و به طبع ان دانش اموزان نیز از امکانات بالای این مدارس بهره مند می شوندو شرایط ورود به بهترین دانشگاه های دنیا برای آنان فراهم می شود. دانش آموزان می توانند جدای از تحصیل ورزش حرفه ای انجام دهند. همچنین تسلط به چندین زبان مختلف از جمله زبان فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و انگلیسی برای آنان فراهم می شود. مدارک تحصیلی مدارس و دبیرستان های کشور آلمان از اعتبار بالایی برخوردارند و دانش آموزانی که فارغ التحصیل مدارس این کشوراند به راحتی می توانند وارد بهترین دانشگاه های کشور آلمان و یا دانشگاه های سرتاسر جهان شوند.آموزش در دبیرستان های آلمان مطابق با استانداردهای بین المللی است. زبان آموزشی در مدارس دولتی این کشور آلمانی است و دانش آموزانی که براین زبان تسلط ندارند، می توانند در دبیرستان های خصوصی ثبت نام کنند.

بر اساس قوانین این کشور گذراندن دوره ی دبیرستان برای همه ی شهروندان آلمانی اجباری است و باید از سن 6 سالگی وارد مدارس ابتدایی شوند.. دانش‌آموزانی که در پایان دوره ابتدایی و راهنمایی خود نمرات بالایی داشته باشند می توانند وارد مدارس Gymnasium شوند

دانش‌آموزانی که نمره متوسطی کسب کرده باشند می‌توانند وارد مدارس Realschule شوند. Fachoberschule نوع دیگری از مدارس متوسطه و دبیرستان است که در آلمان وجود دارد در این مدارس درس های فنی حرفه ای به صورت تخصصی در دو سطح نظری و عملی به دانش آموزان تدریس می شود. طبق قوانین آموزشی آلمان دانش آموزان پس از اتمام دوره 12 ساله باید خود را برای آزمون آماده کنند در صورت قبولی در این آزمون به آنها مدرک دیپلم داده می‌شود

از بهترین دبیرستان های این کشور:

سنت لئونارد جیمناسیوم آخن (Leonhard Gymnasium Aachen)

مدرسه بین المللی اکسادیس بد هامبورگ (Accadis International School Bad Homburg)

فورم برلین میته (Phorms Berlin Mitte )

مدرسه متروپولیتن برلین (Berlin Metropolitan School)

مدرسه بین المللی برلین (Berlin International School)

مدرسه جان اف. کندی، برلین (John F Kennedy School, Berlin)

مدرسه بین المللی براندنبورگ برلین (Berlin Brandenburg International School)

مدرسه بین المللی برمن (International School of Bremen)

مدرسه بین المللی سنت جورج (George’s International School)

مدرسه بین المللی درسدن (Dresden International School)

مدرسه بین المللی دوسلدورف (International School of Düsseldorf)

مدرسه بین المللی روهر (International School Ruhr)

مدرسه بین المللی فرانکفورت (Frankfurt International School)

مدرسه بین المللی هامبورگ (International School of Hamburg)

مدرسه بین المللی هانوفر(International School Hannover Region)

مدرسه بین المللی هایدلبرگ (Heidelberg International School)

مدرسه بین المللی لایپزیگ (Leipzig International School)

هزینه های تحصیل و زندگی

بر اساس نظام آموزشی این کشور تحصیل رایگان و دولتی است و هزینه ای بابت تحصیل پرداخت نمی شود . شرط اصلی برای تحصیل در مدارس دولتی این کشور تسلط بر زبان آلمانی است. هزینه تحصیل در دبیرستان های آلمان برای دانش آموزانی که به زبان رسمی این کشور آشنایی دارند، رایگان است. در صورتی که دانش آموزان قصد تحصیل به زبان انگلیسی را داشته باشند، می توانند در مدارس خصوصی به تحصیل بپردازند. هزینه تحصیل در مقطع دبیرستان در آلمان برای مدارس خصوصی در حدود 20 تا 35 هزار یورو در سال می باشد. البته هزینه هایی مثل هزینه های ثبت نام و خرید کتاب هست که به عنوان هزینه‌های جانبی تحصیلی به حساب می‌آید.هزینه های زندگی در کشور آلمان هم به سبک زندگی افراد بستگی دارد و به طور میانگین هزینه زندگی در طول یک ماه حدود ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ یورو می شود.لازم به ذکر است که هزینه‌های زندگی در شهرهای برلین ، هامبورگ نسبت به شهرهای دیگر بالاتر است.

اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان

با توجه به نوع نظام آموزشی حاکم در کشور آلمان که نظام آموزش دولتی می باشد، افراد خارجی می‌توانند همانند مردم این کشور از تحصیلات رایگان در آلمان استفاده کنند. بنابراین امکان اخذ بورسیه های تحصیلی در این کشور در مقطع دبیرستان و مقاطع پایین تر از دبیرستان برای افراد امکان پذیر نمی باشد، زیرا افرادی که به واسطه تحصیل در مقاطع پایین تر از دانشگاه وارد کشور آلمان می شوند برای تحصیل خود هزینه ای نمی ‌پردازند.

شرایط ویزای همراه برای دانش اموزان مقطع دبیرستان

در گذشته امکان داشتن همراه در ویزای دانش اموزان وجود داشت اما بنابر دلایلی کشور های اروپایی دیگر این اجازه را نمی دهند پس افرادی که برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان به این کشور می ایند اجازه داشتن همراه را در این کشور ندارند و تنها زمانی که وارد دانشگاه شوند و در صورتی که ازدواج کرده باشند می توانند همسر خود را از راه ویزای الحاق خانواده وارد کشور آلمان کنند.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آلمان

یکی از مواردی که در اخذ ویزای این کشور مهم وتاثیرگذار است،مدارکی است که افراد به سفارت این کشور برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان ارائه می دهند.

این مدارک شامل موارد زیر است:

ارائه گذرنامه که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد

ارائه 2 عدد عکس پاسپورتی(سه در چهار)

ارائه اصل و کپی تأییدیه پذیرش از مدارس این کشور

ارائه مدارک مالی و گواهی تمکن مالی

ارائه انگیزه نامه

ارائه ترجمه و ریز نمرات مدارک سه سال آخر تحصیلی

ارائه نامه گواهی پزشکی و واکسیناسیون و بیمه

وضعیت اقامت دانش اموزان

وضعیت اقامت دانش اموزان زیر 18 سال معمولا به دو صورت است،یا در مدارس شبانه روزی ثبت نام کند و در خوابگاه های انجا که مدارس برای دانش اموزان در نظر گرفته اند با کلیه امکانات در کنار هم مدرسه ای و هم کلاسی هایش زندگی می کند و یا خانواده ای که مقیم کشور المان است قیم او شوند و سرپرستی اش را به عهده بگیرند و دانش اموز با انها زندگی کند،این خانواده ها توسط مدارس و دولت المان انتخاب و تایید می شوند.هم می شود که خانواده دانش اموز از راه های قانونی وارد کشور شده و اقامت کشور المان را بگیرند وبا فرزند خود زندگی کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.