بهترین دانشگاه های جهان

بهترین دانشگاه های جهان

بهترین دانشگاه های جهان

امروزه دانشگاه های بسیاری در سرتاسر کشور دانشجو می پذیرند و افرادی که قصد تحصیل در کشورهای خارجی را دارند باید عوامل متعددی را در نظر بگیرند. در ادامه تعدادی از بهترین دانشگاه های جهان را به شما معرفی خواهیم کرد. ولی همچنان دانشگاه های معتبر بسیاری در جهان وجود دارد که به صورت رقابتی با یکدیگر در حال فعالیت هستند.

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفور از جمله برترین دانشگاه های انگلیس است. این دانشگاه که برای چهارمین بار متداولی به عنوان برترین دانشگاه دنیا جهت تحصیل انتخاب شده، عنوان یکی از محبوب ترین دانشگاه های جهان را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در حال حاضر دارای 20 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی می باشد. مدرک تحصیلی دانشگاه آکسفورد از اعتبار بسیار بالایی برخوردار بوده و در حال حاضر بیش از 95 درصد از فارغ التحصیلان این دانشگاه در برترین مراکز دولتی و موسسات معتبر مشغول به کار شده اند. این دانشگاه هر ساله تعداد خاصی دانشجو پذیرش می کنند که در این میان رقابت بر سر پذیرش در این دانشگاه بسیار بالا می باشد.

موسسه فناوری کالیفرنیا

موسسه فناوری کالیفرنیا یکی از معتبرترین دانشگاه های خصوصی آمریکا است که در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی دانشجو می پذیرد و افراد می توانند در روز تعیین شده مدارک خود را ارسال کرده و منتظر تاییدیه آن باشند. موسسه فناوری کالیفرنیا به دلیل امکانات رفاهی و تحقیقاتی ویژه، یکی از برترین مقاصد برای تحصیل به شمار می رود. این دانشگاه دارای کتابخانه ای بسیار بزرگ است و فرصتی مناسب را برای مطالعه به دانشجویان می دهد تا بتوانند بر علم خود بیافزایند.

دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج بریتانیا در سال 1209 به تاسیس رسید. در این دانشگاه 18 هزار دانشجو در حال تحصیل هستند که در این میان 13 درصد از دانشجویان از بین دانشجویان بین المللی انتخاب می شود. دانشگاه کمبریج سومین دانشگاه قدیمی دنیا محسوب شده و معمولا دروس این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود. این دانشگاه دارای 31 دانشکده بوده که 3 دانشکده آن تنها مختص بانوان می باشد. کیفیت آمورشی این دانشگاه بسیار بالا بوده و مدرک اخذ شده در این دانشگاه بسیار معتبر می باشد.

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد یکی از برترین و معتبرترین دانشگاه های جهان بوده که کیفیت تحصیل در این دانشگاه بسیار بالا می باشد. افرادی که در این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند از اساتید و امکانات این دانشگاه رضایت کامل داشته و از این رو این دانشگاه در کل جهان شهرت پیدا کرده است. این دانشگاه دارای کتابخانه ای بسیار وسیع بوده و محیطی آرام را نیز به دانشجویان برای مطالعه اختصاص داده است. دانشکده مهندسی هاروارد دارای برترین رشته های مهندسی بوده و دارای رشته ها گرایش های متعددی از جمله ریاضیات کاربردی، مهندسی برق، علوم کامپیوتر، مهندسی مکانیکی و فیزیک کاربردی می باشد.

دانشگاه کالسروهه

دانشگاه کالسروهه یکی از معتبرترین دانشگاه های آلمان است که در سال 1878 به تاسیس رسید. در حال حاضر نزدیک به 8 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که 13 درصد آن ها از بین دانشجویان بین المللی انتخاب شده است. این دانشگاه در مقاطع مختلف دانشجو می پذیرد و رشته های متعددی را به دانشجویان ارائه می کند. این دانشگاه دارای رشته های معتبر بسیاری است که در این میان رشته های مهندسی این دانشگاه از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشد. متقاضیان تحصیل در دانشگاه کالسروهه از طریق سایت این دانشگاه می توانند مدارک خود را جهت پذیرش ارسال کنند.

دانشگاه مونیخ

دانشگاه مونیخ یکی از برترین دانشگاه های صنعتی جهان به شمار می رود. این دانشگاه که در شهر مونیخ آلمان قرار دارد، در لیست فهرست برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. دانشگاه مونیخ در زمینه رشته هایی همچون مهندسی و فنی شهرت بسیاری داشته و از این رو افراد بسیاری برای تحصیل در این دانشگاه فرم پذیرش خود را ارسال می کنند. با توجه به این که دانشگاه مونیخ دولتی است، دانشجویان می توانند با استفاده از بورسیه تحصیلی به صورت رایگان در این دانشگاه به تحصیل بپردازند. در این دانشگاه برترین اساتید را استخدام می کند تا دانشجویان از کیفیت آموزشی و تجربیات این اساتید بهره مند شوند.

دانشگاه فرانکفورت

دانشگاه فرانکفورت در شهر فرانکفورت و در سال 1914 به تاسیس رسید. نام این دانشگاه بر اساس نام گوته هنرمند معروف الهام گرفته است. در حال حاضر تعداد دانشجویان این دانشگاه نزدیک به 46 هزار نفر بوده که در این میان تعداد 7300 نفر آن ها از بین دانشجویان بین المللی انتخاب شده است. از جمله برترین رشته های دانشگاه فرانکفورت می توان به رشته های اقتصاد، تجارت و فیزیک اشاره کرد. این دانشگاه در طی سال ها فعالیت خود توانسته جایزه های متعددی را دریافت کند و به همین دلیل در سیستم رتبه بندی جهانی قرار گرفته است.

دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه فرایبورگ یکی از برترین دانشگاه های جهان است که در سال 1457 به تاسیس رسید. این دانشگاه در نزدیکی مرز آلمان و در قلب شهر فرایبورگ قرار گرفته و از این رو اعتباری جهانی دارد. اساتید در حال تحصیل در دانشگاه فرایبورگ موفق به دریافت جایزه نوبل شده و از این رو بر شهرت این دانشگاه افزوده است. در این دانشگاه 140 رشته در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می گردد که کیفیت تمامی این رشته ها تضمین شده می باشد. زبان تحصیل در دانشگاه فرایبورگ معمولا آلمانی بوده ولی برخی از رشته ها نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود.

دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه سایمون فریزر یکی از معتبرترین دانشگاه های کاناداست که در آن برترین رشته ها ارائه می گردد. این دانشگاه در حوزه تحصیلی پیشرفت های بسیاری داشته و از این رو تمامی تمرکز خود را بر روی کیفیت آموزشی قرار داده است. دانشگاه سایمون با احترام به سایمون فریزر تاجر پوست و کاوش نامگذاری شده و از این رو بسیاری از توجهات را به خود جلب کرده است. دانشگاه سایمون در یکی از بهترین مناطق کانادا قرار گرفته و از این رو زیبایی های خاص و منحصر به فردی دارد. همچنین وجود خوابگاه های دانشجویی در این دانشگاه موجب شده که دانشجویان بین المللی به راحتی و با هزینه ای کمتری در این دانشگاه به تحصیل پرداخته و زندگی کنند.

دانشگاه مانیتوبا

مانیتوبا یکی از دانشگاه های برجسته جهان است که در غرب کشور کانادا قرار دارد. این دانشگاه حدود 137 سال پیش به تاسیس رسید و در ابتدا یک دانشگاه کوچک بود که به مرور بر وسعت آن افزایش یافت. دانشگاه مانیتوبا امروزه به یکی از برترین دانشگاه های جهان تبدیل شده و سطح علمی بسیار بالایی دارد. در صورتی که به دنبال دانشگاهی معتبر هستید باید در روز تعیین شده در سایت تمامی مدارک خود را به صورت ترجمه شده برای دانشگاه ارسال کرده و منتظر تاییدیه آن باشند.

دانشگاه ویکتوریا

بریتنیش کلمبیا یکی از استان های بسیار زیبای کانادا بوده که در غرب این کشور قرار دارد. این دانشگاه در مجاورت اقیانوس آرام بوده و مهاجرین بسیاری به قصد تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. دانشگاه ویکتوریا که در مرکز این شهر قرار گرفته، سطح کیفی بسیاری عالی ای را به دانشجویان ارائه می کند. دانشگاه ویکتوریا امکان کار ضمن تحصیل را برای دانشجویان خود فراهم کرده و از این رو طرفداران بسیاری پیدا کرده است. با توجه به بالا بودن اعتبار مدرک اخذ شده در دانشگاه ویکتوریا، فارغ التحصیلان این دانشگاه به راحتی جذب بازار کار می شوند.

بهترین دانشگاه پزشکی جهان کدام است؟

رشته پزشکی یکی از رشته های مهم و پرطرفدار در جهان است که دانشگاه های بسیاری این رشته را ارائه می کنند. در این میان دانشگاه های آکسفورد و یو سی ال ای به عنوان یکی از برترین دانشگاه های پزشکی جهان شناخته شده است. در این دانشگاه ها برترین رشته های پزشکی به دانشجویان ارائه شده و از این رو بهترین پزشکان نیز در این دانشگاه در حوزه آموزش و تربیت دانشجویان در حال فعالیت هستند. دانشگاه آکسفورد و سایر دانشگاه های پزشکی معتبر دنیا دارای کلینیک های درمانی هستند تا دانشجویان تمامی دروس خود را به صورت عملی آموزش ببینند.

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان

شاید بسیاری از افراد با شنیدن نام بهترین دانشگاه های جهان به این موضوع بیاندیشد که قطعا هزینه تحصیل در این دانشگاه ها نیز بسیار بالا است. ولی با توجه به این که بسیاری از دانشگاه های قرار گرفته در لیست بهترین دانشگاه های جهان دولتی هستند، هزینه کمی را بابت تحصیل از دانشجویان خود اخذ می کند. همچنین این دانشگاه ها برای جذب دانشجویان برتر و نخبه بورسیه های تحصیلی اعطا می کنند تا دانشجویان به صورت رایگان در این دانشگاه ها تحصیل کنند.

میزان اعتبار بهترین دانشگاه های جهان

یکی از فاکتورهایی که در هنگام معرفی بهترین دانشگاه های جهان باید در نظر گرفته شود، اعتبار مدرک آن می باشد. به طور کلی می توان گفت که دانشگاهی که مدرک آن فاقد اعتبار باشد نمی تواند در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار گیرد زیرا یکی از ملاک های سنجش دانشگاه ها معتبر بودن مدارک آن ها می باشد.

رنکینگ دانشگاه ها

یکی از روش های بررسی دانشگاه های دنیا، توجه به رنکینگ آن ها می باشد. به طور کلی می توان گفت که سیستم رتبه بندی جهانی هر ساله دانشگاه های مختلفی را به عنوان برترین و معتبرترین دانشگاه های جهان معرفی می کنند و دانشگاه هایی که بتوانند در لیست رتبه بندی قرار بگیرند، به عنوان بهترین دانشگاه های جهان نیز شناخته می شوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.