اقامت ورزشی در اتریش

اقامت ورزشی در اتریش

اقامت ورزشی در اتریش

در این مقاله ما به معرفی شرایط مهاجرت ورزشکاران به اتریش و شرایط اخذ ویزا و اقامت این کشور و همچنین مزایای این کار می پردازیم.

درباره ی کشور اتریش

اتریش یکی از کشور های زیبای اروپای مرکزی است.پایتخت این کشور وین و زبان رسمی ان المانی می باشد.علاوه بر معماری بی نظیر این کشور،فرهنگ و هنر ان نیز جالب توجه است.تالارهای برگزاری کنسرت و فستیوال های موسیقی از جذابیت های ان هستند.جمعیت این کشور حدود 8 میلیون و 189 هزار نفر است.کشور اتریش از شمال با جمهوری چک واز سمت جنوب با اسلونی و از سمت شرق با مجارستان و از سمت غرب با کشور سوئیس هم مرز است.اب و هوای کشور اتریش از نوع اب و هوای معتدل اقیانوسی است.واحد پول کشور اتریش یورو می باشد.

قوانین اخذ اقامت ورزشی در اتریش

کشور اتریش به دلیل داشتن سطح اقتصادی بالا،امنیت و ارامش خوب،استاندارد بالای زندگی یکی از مقصد های مهاجران می باشد.یکی از راه هایی که می توان وارد این کشور شد اقامت از طریق ورزش است.ورزشکاران زیادی این کشور را برای داشتن زندگی بهتر و ادامه دادن سبک ورزشی خود و شرکت در مسابقات انتخاب می کنند.البته اقامت گرفتن از طریق ورزش راحت نیست شما باید با ارائه ی مدارکی ثابت کنید که ورزشکار قابلی هستید.این کار می تواند با ارائه ی مدارکی مبنی بر شرکت شما به عنوان ورزشکار یا مربی یا داور در مسابقات جهانی انجام شود یا می تواند با نشان دادن مقام ها و مدال هایتان در سطح مسابقات جهانی انجام پذیرد.تمام این ها برای این است که شما بتوانید ثابت کنید می توانید از راه ورزش کسب درامد کنید و هزینه زندگی خود را متقبل شوید.

لازم به ذکر است که حتی ورزشکارانی که در مسابقات جهانی شرکت کرده اند ولی مقامی نگرفتند نیز در صورتی که ثابت کنند می توانند از طریق ورزش و حرفه شان کسب درامد کنند و این حرفه منبع درامد انان است،می توانند برای مهاجرت اقدام کنند.برای اثبات این شرط میتوانید قرارداد های رسمی خود را با باشگاه ارائه دهید یا قرارداد هایی که به واسطه ی اسپانسرتان انجام شده ارائه کنید.هنگامی که این مراحل با موفقیت انجام شد شما می توانید برای اقامت همسر و فرزندان زیر 18 سالتان اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای ورزشی اتریش

لازم به ذکر است که برای مهاجرت به کشور اتریش باید از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشید تا بتوانید هزینه ی مهاجرت به این کشور را بپردازید.

مدارکی نیز برای گرفتن ویزای ورزشی این کشور مورد نیاز است که در ادامه معرفی می کنیم.

مدارک تحصیلی

ارائه مدرک زبان انگلیسی

ارائه سوابق حرفه ای

شناسنامه

پاسپورت

دعوت نامه در صورت دارا بودن از سوی اسپانسر مالی

مزایای اخذ اقامت برای ورزشکاران در اتریش

یکی از مزایای اقامت اتریش این است که ورزشکاران می توانند بدون داشتن سرمایه گذاری در این کشور ،به اتریش مهاجرت کنند.نکته ی مثبت دیگر این است که شما بدون داشتن ویزا می توانید به کشور های حوزه ی شنگن سفر کنید.شما میتوانید از بیمه و خدمات درمانی کشور اتریش و مزایای ان بهره ببرید.همچنین اعضای خانواده تان و خودتان از تحصیل رایگان برخوردار می شوید.یکی دیگر از مزایای اقامت اتریش این است که شما اجازه ی خرید ملک و تجارت بدون هیچ محدودیتی را دارید و همنین می توانید از تسهیلات بانکی بهره ببرید.شما می توانید بعد از 6 سال اقامت در این کشور برای تبعیت اتریش اقدام کنید.

شرایط بورسیه ورزشی در اتریش

داشتن بورسیه ی ورزشی باعث می شود که بسیاری از هزینه های تحصیل در ورزش و هزینه ی شهریه ی ان را کاهش دهد. بورسیه ی تحصیلی هم برای ورزشکاران با استعدادی است که در کالج و دانشگاه یا حتی مدارس تحصیل می کنند.

اخذ تابعیت اتریش برای ورزشکاران

اقامت ورزشی اتریش مانند اقامت هنرمندی این است و برای دریافت اقامت این کشور باید اثبات کنید که در کشور خودتان ورزشکار بودید و درامدتان هم از همین راه بوده است.باید مدارک مالی خود را به دولت ارائه کرده و ان را ثابت کنید،و از درامدتان که در کشور اتریش به دست می اورید مالیات پرداخت کنید. متقاضی جهت اخذ اقامت ورزشی اتریش می بایست مدارک مالی خود را به دولت این کشور اثبات نموده و از درآمد خود، در کشور اتریش مالیات پرداخت نماید.در صورتی که از طرف باشگاهی در اتریش پیشنهاد شغلی داشته باشید می توانید ویزای کاری دریافت کنید و در کشور اتریش حرفه تان را ادامه دهید و به فعالیت ورزشی مشغول شوید.

بعد از اقامت 6 سال در این کشور و رعایت قوانین ان جا میتوانید جهت اخذ تبعیت و شهروندی کشور اتریش اقدام کنید.

هزینه زندگی در اتریش

هزینه ها در این کشور نسبت به دیگر کشور ها ارزان تر است.اکثر هزینه های زندگی در این کشور نسبت به سوئیس نصف قیمت است و به این کشور لقب سوئیس ارزان داده اند.

البته هزینه کلی زندگی بستگی به شهری که در ان جا زندگی می کنید و سبک زندگی و معیار های هر شخص دارد.

هزینه ی برخی از مواد خوراکی را در قسمت زیر می بینید

یک بطری شیر 1 لیتری 1.2 یورو

یک بطری اب 1.5 لیتری 0.5 یورو

1 قرص نان 500 گرمی 1.8 یورو

1 کیلو برنج 1.9 یورو

12 عدد تخم مرغ 3 یورو

یک پرس غذا در رستوران 12 یورو

1 کیلو پنیر 11 یورو

1 کیلو سیب 2.3 یورو

1 کیلو پرتقال 2.5 یورو

1 کیلو موز 1.8 یورو

1 کیلو گوجه فرنگی 2.3 یورو

1 کیلو سیب زمینی 1.5 یورو

1 کیلو پیاز 1.3 یورو

1 کیلو کاهو 1.3 یورو

1 کیلو مرغ بدون استخوان 10.5 یورو

1 کیلو گوشت گاو 17.5 یورو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.