ارزان ترین کشور برای تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور

ارزان ترین کشور برای تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور

ارزان ترین کشور برای تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور

مهاجرت تحصیلی امروزه به یکی از محبوب ترین روش های مهاجرتی تبدیل شده است. در سال های اخیر دانشجویان بسیاری ویزای تحصیلی دریلافت کرده و با مهاجرت به کشور مورد نظرشان توانسته اند اقامت آن کشور را دریافت نمایند. یکی از رشته هایی که همواره توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده، رشته پزشکی می باشد. در این مقاله به معرفی ارزان ترین کشور برای تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور خواهیم پرداخت تا متقاضیانی که شوق تحصیل در کشورهای خارجه در رشته پزشکی و مهاجرت تحصیلی را دارند بتوانند با تمامی ابعاد و شرایط آن آشنا شوند.

تحصیل ارزان در رشته پزشکی در اروپا

تحصیل در رشته پرشکی در اروپا از گذشته تاکنون در بین متقاضیان رشته پزشکی خصوص ایرانیان طرفداران بسیاری دارند. ولی از آن جا که رشته های پزشکی در برخی از کشورها و دانشگاه ها از هزینه بالایی برخوردار است برخی از افراد قادر به پرداخت هزینه های این رشته نبوده و از این کار منصرف می شوند. برخی از کشورهای اروپایی همچون فرانسه، آلمان، اتریش و … با وجود اعتبار بالای مدرک تحصیلی این کشور، بابت تحصیل در این دانشگاه ها از دانشجویان هزینه دریافت نمی کنند. در ادامه شما را با مطرح ترین دانشگاه های پزشکی اروپایی آشنا خواهیم کرد.

ارزان ترین کشور برای تحصیل رشته پرشکی در اروپا

امروزه با توجه به بالا بودن هزینه های زندگی و تحصیل و پایین آمدن سطح توانایی مالی دانشجویان، افراد به دنبال دانشگاه هایی ارزان قیمت جهت تحصیل هستند. اغلب کشورهای اروپایی هزینه پایینی از دانشجویان بابت تحصیل دریافت می کنند که با وجود بورسیه های تحصیلی این هزینه ها رایگان محاسبه می شود. همچنین کار حین تحصیل نیز این امکان را به دانشجویان می دهد که نه تنها به صورت رایگان تحصیل کنند، بلکه بخشی از هزینه های زندگی خود را نیز تامین نمایند.

میزان اعتبار مدرک پزشکی دانشگاه های ارزان

برخی از افراد دغدغه دارند که مدرک دانشگاه های ارزان اروپا دارای اعتبار است یا خیر؟ باید بدانید کشورهای اروپایی همچون آلمان، اتریش، نروژ و سوئیس دارای برترین دانشگاه های پزشکی هستند که ضمن برگزاری رایگان دوره های پزشکی در این کشورها، اعتبار مدارک این دانشگاه ها نیز در سرتاسر جهان از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشد. همچنین دانشگاه های این کشورها نیز در لیست دانشگاه های مورد تایید ایران قرار گرفته و دانشجویان ایرانی این دانشگاه پس از فارغ التحصیلی می توانند در مراکز درمانی و بیمارستان های این کشور مشغول به کار شوند.

ارزان ترین رشته داروسازی در دانشگاه های اروپایی

داروسازی یکی از رشته های محبوب و پرطرفدار در بین رشته های پزشکی محسوب می شود. این رشته درآمد بالایی داشته و در جامعه از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشد. یکی از علاقه مندی های متقاضیان تحصیل ارازن در رشته داروسازی است. کشورهایی همچون قبرس، آلمان، اسپانیا و استرالیا از جمله کشورهایی است که رشته های داروسازی را با هزینه پایین تری به دانشجویان خود ارائه می کند. این کشورها برای پذیرش دانشجویان در رشته داروسازی تنها شرط معدل را گذاشته و شما نیازی به شرکت در آزمون های ورودی نداشته و بدون کنکور می توانید در دانشگاه های داروسازی ارازن کشورهای اروپایی شرکت کنید.

ارزان ترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی در اروپا

دندانپزشکی یکی از مشاغل پردرآمد جامعه است که در سرتاسر کشور متقاضیان بسیار زیادی دارد. کشورهایی همچون فرانسه، آلمان، اتریش و نروژ بدون نیاز به کنکور دانشجو پذیرفته و هزینه پایینی را از دانشجویان خود دریافت می نمایند. کشورهایی همچون آلمان و اسپانیا از دانشجویان خود آزمون ورودی نگرفته و تنها مصاحبه هایی حضوری به منظور آشنایی بیشتر با متقاضیان برگزار می کنند. هزینه های تحصیل دندانپزشکی در این کشورها مناسب بوده و امکان دریافت بورسیه تحصیلی نیز وجود دارد.

ارزان ترین کشور برای تحصیل رشته پرستاری در اروپا

پرستاری از جمله رشته هایی است که در تمامی کشورها متقاضی داشته و افراد بسیاری سالانه در این رشته فارغ التحصیل می شوند و پس از آن نیز در کشور مورد نظر خود استخدام می شوند. برای ورود به دانشگاه های پرستاری در اروپا نیازی به شرکت در آزمون های ورودی نداشته و شما تنها کافیست که مدارک زبان را به این کشور ارائه دهید. رشته های پرستاری در کشور اتریش، فرانسه و آلمان متقاضیان بسیاری داشته و از این رو برای پذیرش رشته پرستاری در دانشگاه های این کشور باید تمامی مدارک خود را در روز ثبت نام به دانشگاه ارائه دهند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ارزان ترین رشته پزشکی در اروپا

یکی از شرایط ورود به دانشگاه های پزشکی ارزان ترین دانشگاه های پزشکی اروپایی نیاز به ارائه مدارک بسیار معتبری است. از جمله این مدارک به شرح ذیل می باشد:

ارائه آخرین مدرک تحصیلی

ارائه اصل و کپی تمامی مدارک هویتی

4 قطعه عکس پرسنلی پشت نویسی شده

رزمه تحصیلی

انگیزه نامه

توصیه نامه

مزایای تحصیل در آلمان

آلمان یکی از برترین سیستم آموزشی پزشکی را در جهان دارد. استفاده از امکانات جدید و مدرن، ارائه بالاترین سطح علمی، ارائه معتبرترین مدارک از جمله مزایای مهم تحصیل در دانشگاه های پزشکی در کشور آلمان می باشد. افرادی که قصد تحصیل ارزان قیمت در رشته پزشکی در دانشگاه های را دارند معمولا اروپا را برای تحصیل انتخاب می کنند. بیمارستان های آلمان پذیرای تمامی دانشجویان پزشکی و پرستاری است و دانشجویان این رشته ها در صورت مهارت در زبان آلمانی می توانند در حین تحصیل در مراکز درمانی و بیمارستان های این کشور مشغول به کار شوند.

تحصیل پزشکی در روسیه

کشور روسیه یکی از ارزان ترین کشور برای تحصیل پزشکی بدون کنکور می باشد. دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران بوده و از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشد. تحصیل رشته پزشکی در ترکیه ارزان بوده و از آن جا که این کشور نزدیک به ایران است بهترین گزینه برای ایرانیان به شمار می رود.

دانشگاه برگن نروژ

برگن دانشگاهی در کشور نروژ است که در زمینه بهداشت مراقبتی و دندانپزشکی و پزشکی دروس خود را ارائه می کند. این دروس در مراکز درمانی و کلینیک های خصوصی تدریس می شود تا دانشجویان تجربه کار عملی را کسب کرده و جسارت و اعتماد به نفس حضور در مراکز درمانی را به طور رسمی بدست بیاورند. هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی برگن نروژ رایگان بوده و تنها دانشجویان موظف به پرداخت هزینه هایی در خصوص امکانات رفاهی دانشجویان و بیمه های درمانی هستند.

دانشگاه هایدلبرگ آلمان

دانشگاه هایدلبرگ آلمان شهرتی جهانی در زمینه تحصیل رشته پزشکی دارند و کیفیت آموزشی در این کشور در سطح بسیار بالایی قرار دارد. هایدلبرگ دانشگاهی جامع است و طیف گسترده ای از رشته های پزشکی را ارائه می کند. هزینه تحصیل رشته پزشکی در دانشکاه هایدلبرگ آلمان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بسیار پایین بوده و تنها هزینه ناچیزی بابت خدمات از دانشجویان اخذ می شود. همچنین به این دانشگاه بورسیه تحصیلی نیز دریافت می گردد تا دانشجویانی که قادر به پرداخت شهریه های این دانشگاه را ندارند بتوانند بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای در این دانشگاه ها تحصیل نمایند.

دانشگاه هلسینکی فنلاند

دانشگاه هلسینکی تمامی تمرکز خود را بر روی کیفیت علیم قرار داده و نهایت سعی خود را می کنند تا با استخدام اساتید بسیار مجرب و حرفه ای سطح علمی دانشجویان را ارتقاء دهند. رشته های پزشکی دانشگاه هلسینکی فنلاند با ارائه مدارکی معتبر توانسته رضایت دانشجویان خود را کسب نمایند. یکی از دلایلی که باعث افزایش طرفداران دانشگاه هلسینکی شده است، اخذ هزینه های پایین تحصیلی از دانشجویان می باشد. همچنین این دانشگاه بدون آزمون دانشجو می پذیرند و تنها شرط پذیرش در این دانشگاه ها تسلط به زبان انگلیسی و ارائه نمرات بالا می باشد.

تحصیل پزشکی در ترکیه

در کشور ترکیه دانشگاه هایی وجود دارد که در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دروس خود را ارائه می کند. این دانشگاه ها مورد تایید وزارت علوم ایران بوده و دانشجویانی که در این کشور فارغ التحصیل می شوند می توانند بااستفاده از مدرک موجود در برترین مراکز درمانی و بیمارستان های سرتاسر کشور استخدام شوند. هزینه نتحصیل در رشته های پزشکی دانشگاه های ترکیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

تحصیل پزشکی در کانادا

کشور کانادا از دیگر ارزان ترین کشور برای تحصیل پزشکی بدون کنکور است که کیفیت بسیار عالی را به دانشجویان خود ارائه می کند. البته نمی توان گفت که رشته های پزشکی کشور کانادا هیچ گونه هزینه ای بابت تحصیل از دانشجویان خود دریافت نمی کند ولی هزینه های تحصیل در این رشته در مقایسه با سایر کشورها پایین تر می باشد. همچنین این کشور سالانه تعداد مشخصی بورسیه تحصیلی به دانشجویان خود ارائه می نماید تا افرادی که نمرات بالایی داشته و قادر به پرداخت هزینه های رشته پزشکی در کشور کانادا نیستند می توانند به صورت رایگان در این کشور به تحصیل بپردازند.پ

ارزان ترین هزینه های تحصیل در اروپا چقدر است؟

دانشگاه های اروپا هزینه های مختلفی را از دانشجویان خود جهت تحصیل ارائه می کنند. کم ترین هزینه های تحصیل در دانشگاه های اروپا مبلغی بین 5000 تا 6000 یورو در سال بوده که این هزینه ها می تواند توسط بورسیه های تحصیلی کاهش پیدا کند.

هزینه زندگی در کشورهای اروپایی چقدر است؟

در هنگام تعیین هزینه های تحصیل در کشور اروپا باید هزینه های زندگی در این کشور را نیز در نظر گرفته شود. هزینه های زندگی در این کشور شامل هزینه های تامین مسکن، هزینه های خرید پوشاک، هزینه های مواد غذایی، هزینه های حمل و نقل و … می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.