تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئیس

تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئیس

تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئیس

کشور سوئیس دارای نظام آموزشی متحد و یکپارچه ای بوده و تحصیل در این مدارس از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. بسیاری از والدین برای پیشرفت تحصیلی فرزندان تمامی سعی خود را می کنند با پذیرش در مدارس بین المللی آن ها را برای تحصیل در دانشگاه های عالیه آماده کنند.

نظام آموزشی مدارس آلمان

نظام آموزشی سوئیس به گونه ای است که دانش آموزان باید تمامی دروس ابتدایی تا دبیرستان را با نمراتی مناسب پشت سر بگذارند. تحصیلات دبستان تا دبیرستان برای تمامی دانش آموزان اجباری بوده و دانش آموزان می توانند به صورت رایگان در این مدارس به تحصیل بپردازند.

تحصیل در مدارس ابتدایی سوئیس

تحصیل در مدارس ابتدایی سوئیس از سن 7 سالگی آغاز شده و دانش آموزان پس از طی هر کدام از سال تحصیلی با نمرات مطلوب می توانند وارد سال تحصیلی جدید شوند. هزینه های تحصیل ابتدایی در سوئیس شامل مدارس خصوصی و دولتی شده و دانش آموزان در مدارس دولتی می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند.

تحصیل در مدارس دبیرستان سوئیس

دبیرستان های سوئیس شامل رشته های عمومی و دوره های هنرستان است و دانش آموزان پس از طی دروس ابتدایی با نمرات مطلوب می توانند در یکی از این دو رشته تحصیل کنند. تمامی مدارس دبیرستان کشور سوئیس دروس خود را به زبان سوئیسی ارائه می نمایند و دانش آموزان در طول مدت تحصیل خود می توانند زبان انگلیسی را نیز یاد گرفته و در آن مهارت پیدا کنند.

مدارس دولتی و شبانه روزی سوئیس

مدارس دولتی سوئیس به صورت رایگان دانش آموزان خود را پذیرش می کنند. با توجه به رایگان بودن مدارس کشور سوئیس دانش آموزان بسیاری خواهان تحصیل در این مدارس هستند ولی باید بگوییم که تحصیل دانش آموزان بین المللی در مدارس دولتی سخت و گاهی نیز ممکن نیست به همین دلیل شانس پذیرش دانش آموزان بین المللی در دانشگاه های خصوصی بیشتر می باشد.

مدارس خصوصی سوئیس

تحصیل در مدارس خصوصی همان طور که از نامش مشخص است خصوصی بوده و تمامی هزینه های تحصیلی از دانش آموزان دریافت می شود. میزان پرداخت هزینه های تحصیلی در این دانشگاه ها به مقطع تحصیلی و نوع مدرسه بستگی دارد. به طور کلی شانس پذیرش دانش آموزان بین المللی در مدارس خصوصی سوئیس بیشتر از مدارس دولتی می باشد.

هزینه های تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئیس

هنگامی که والدین قصد فرستادن فرزند خود را در کشورهای خارجی دارند اولین چیزی که به آن توجه می کنند، هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئیس می باشد. همان طور که در بالا عنوان کردیم، تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئیس به دو دسته دولتی و خصوصی دسته بندی می شود. مدارس دولتی سوئیس رایگان بوده و تمامی هزینه های تحصیل در این مدارس توسط دولت پرداخت می گردد ولی مدارس خصوصی این کشور رایگان نبوده و دانش آموزانی که در مدارس خصوصی تحصیل می کنند باید تمامی هزینه های تحصیل را خود به تنهایی پرداخت کنند. به طور میانگین می توان گفت که هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئیس به طور میانگین بین 54900 تا 13200 فرانک سوئیس می باشد.

هزینه زندگی در سوئیس

در هنگام تعیین قیمت تحصیلی دانش آموزان، باید هزینه های زندگی در این کشور نیز در نظر گرفته شود. هزینه های زندگی در کشور سوئیس بر اساس سبک زندگی هر فرد تعیین می گردد. به طور میانگین می توان گفت که برای صرف یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت در سوئیس نیاز به پرداخت مبلغ 7 فرانک بوده و برای صرف یک وعده غذایی در رستوران های معتبر و لوکس به مبلغ 40 فرانک نیاز است. البته این تنها هزینه تحصیل و زندگی در سوئیس نبوده و هزینه های جانبی و نیازهای اساسی نیز باید در لیست هزینه های تحصیل و زندگی در کشور سوئیس قرار گیرد.

چرا تحصیل در سوئیس را انتخاب کنیم؟

تحصیل در کشور سوئیس می تواند به طور کلی زندگی دانش آموز را تغییر دهد. با توجه به بالا بودن سطح علمی و معتبر بودن مدرک تحصیلی کشور سوئیس دانش آموزانی که در این مدارس فارغ التحصیل شده اند می توانند به راحتی در آزمون های ورودی دانشگاه های سوئیس شرکت کرده و در دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرند.

بهترین و معتبرترین مدارس سوئیس

مدرسه بین المللی سنت ژرژ

مدرسه بین المللی سنت ژرژ یکی از مدارس قدیمی کشور سوئیس است که در سال 1927 به تاسیس رسید. این مدرسه برنامه های درسی عالی را در محیطی بین المللی با کیفیتی بسیار بالا ارائه می کند. مدرسه سنت ژرژ تمامی دروس را از ابتدایی تا دبیرستان برای دانش آموزان برگزار کرده و بیش از 60 ملیت می توانند در مدارس این کشور به تحصیل بپردازند. این مدرسه دارای تمامی امکانات رفاهی و آموزشی بوده و دانش آموزان می توانند از امکانات این مدارس همچون زمین فوتبال، زمین تنیس، پارک های بازی، سالن ورزشی، واحدهای پژوهشی و کتابخانه بهره مند شوند.

مدرسه آیگلون

آیگلون یکی از سه مدارس برتر کشور سوئیس است که اصلی ترین زبان تحصیل در این مدارس انگلیسی می باشد. شهریه این مدارس بین 60 تا 70 هزار یورو بوده و دانش آموزانی که توانایی پرداخت این مقدار هزینه را ندارند می توانند با استفاده از بورسیه های تحصیلی هزینه های تحصیل خود را کاهش دهند. معمولا دروس این مدارس به صورت تمام وقت ارائه شده و برنامه ریزی این مدارس بر اساس کالج های آمریکایی می باشد.

مدرسه لو

مدرسه لو یکی از برترین و محبوب ترین مدارس سوئیس است که به دلیل بالا بودن کیفیت آموزشی و متعدد بودن امکانات رفاهی در این کشور، تحصیل در آن هزینه بیشتری نیاز دارد. در این مدارس معتبرترین اساتید در حال تحصیل هستند و از این رو دانش آموزانی که در این مدارس فارغ التحصیل شده اند دارای رتبه علمی بسیار بالایی می باشند. این مدارس به دانش آموزان خود خوابگاه هایی را ارائه می کند تا با امنیت کامل و به صورت کاملا راحت در آن زندگی کنند. از جمله امکانات رفاهی مدرسه لو می توان به استخر، زمین تنیس، سالن غذاخوری، بوفه، زمین فوتبال و پارک بازی می باشد.

مزایای تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئیس

تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئیس مزایای بسیاری را به دنبال دارد که از جمله این مزایا به شرح ذیل می باشد:

بالا بودن سطح علمی مدارس سوئیس

آب و هوای بسیار مطلوب و مساعد

آموزش چند زبان به صورت همزمان

کیفیت زندگی بسیار بالا

امنیت بسیار بالا

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئیس

برای تحصیل در مدارس سوئیس دانش آموزان باید مدارک متعددی را ارائه کنند تا مراحل پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی با موفقیت طی شود. از جمله مدارک عمومی مورد نیاز برای پذیرش و تحصیل در مدارس سوئیس به شرح ذیل می باشد:

اصل و کپی پاسپورت

فرم درخواست پذیرش دانشگاه

2 قطعه عکس پرسنلی پشت نویسی شده

رضایت نامه والدین

اصل و کپی شناسنامه

شرایط اسکان در مدارس سوئیس

تمامی مدارس بین المللی سوئیس دارای خوابگاه هایی بسیار مجهز و مدرن برای اسکان دانش آموزان است. این مدارس دارای تالارهای یک خوابه، دو خوابه و سه خوابه بوده که هر یک از دانش آموزان بر اساس بودجه خود می توانند یکی از این خوابگاه ها را برای تحصیل انتخاب کنند. همچنین این خوابگاه ها به دانش آموزان سه وعده غذایی با کیفیت ارائه می نمایند و والدین نیازی به هیچ گونه نگرانی و دل نگرانی بابت اسکان و تهیه مواد غذایی نخواهند داشت. همچنین خوابگاه های دانش آموزی مدارس سوئیس دارای امکاناتی همچون سالن مطالعه، پارک بازی، مراکز خرید و … می باشد.

بورسیه های تحصیلی سوئیس

همان طور که می دانید هزینه های تحصیل در مدارس دولتی سوئیس رایگان بوده و دانش آموزانی که در مدارس دولتی این کشور تحصیل می کنند نیازی به پرداخت شهریه ندارند. ولی دانش آموزانی که در مدارس خصوصی سوئیس در حال تحصیل هستند باید تمامی هزینه های تحصیلی را خود پرداخت کنند. بورسیه های تحصیلی به دانش آموزان تعلق نگرفته و برای کاهش هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی دانش آموز باید نمرات بالایی را اخذ کرده و کارنامه درخشانی داشته باشند.

ویزای تحصیلی سوئیس

یکی از امکاناتی که دولت سوئیس به دانشجویان بین المللی اعطا می کند، ویزای تحصیلی می باشد. این ویزای تحصیلی اقامت دانش آموزان را در این کشور تضمین کرده و افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی دارند باید ابتدا در یکی از مدارس این کشور پذیرش بگیرند. این ویزا دارای اعتبار خاصی بوده و دانش آموزان تنها در طول مدت تحصیل می توانند از این ویزا استفاده کنند و پس از آن باید به کشور خود بازگردند. برای دریافت ویزای تحصیلی مدارک مختلفی نیاز است که به شرح ذیل می باشد:

اصل و کپی شناسنامه

اصل و کپی پاسپورت

2 قطعه عکس پرسنلی

رضایت والدین

انگیزه نامه

ویزای تحصیلی همراه سوئیس

والدین در صورتی که ویزای شینگن را نداشته باشند نمی توانند از طریق تحصیل فرزندان خود در این کشور اقامت بگیرند. همچنین والدینی که از طریق شینگن وارد کشور سوئیس شده اند نمی توانند در هر کاری مشغول به کار شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.