تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک

تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک

تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک

تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک سرمایه گذاری بزرگی محسوب می شود و افرادی که قصد تحصیل در مدارس این کشور را دارند باید تمامی مدارک خود را در روز تعیین شده به واحد آموزش مدرسه مورد نظر ارائه کنند. تحصیل در این کشور دارای قانون و قوانینی است که در ادامه تمامی ابعاد تحصیل در این کشور را برای شما عنوان خواهیم کرد.

نظام آموزشی دانمارک

تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک از شش سالگی شروع شده و تا 16 سالگی نیز ادامه پیدا خواهد کرد. مدارس دانمارک به سه دسته مدارس خصوصی، مدارس دولتی و مدارس بین المللی تقسیم بندی می شود که شرایط و هزینه های دریافتی در هر کدام از این مدارس متفاوت است که در ادامه شما را با انواع مدارس آشنا خواهیم کرد.

شرایط پذیرش در مدارس دانمارک

متقاضیان برای پذیرش در مدارس و دبیرستان های دانمارک باید در روز ثبت نام تمامی مدارک خود را برای واحد آموزش مدرسه ارسال کرده تا مدارک ارسالی بررسی گردد. لازم به ذکر است که برای دریافت تاییدیه تحصیلی باید حداقل یک ماه صبر کنید تا مدارک مورد تایید شما قرار گیرد. تمامی مدارک ارسالی باید بر اساس قوانین تحصیلی دانمارک باشد.

مدارس دولتی دانمارک

مدارس دولتی دانمارک یکی از بهترین گزینه برای دانش آموزانی که توانایی پرداخت هزینه های تحصیلی را ندارند به شمار می رود. مدارس دولتی این کشور به صورت رایگان برگزار شده و نیازی به پرداخت هزینه نمی باشد. کیفیت آموزشی این مدارس بسیار بالا بوده و مدرک آن نیز بسیار معتبر است. البته قابل توجه است که پذیرش در مدارس دولتی دانمارک برای دانش آموزان بین المللی راحت نبوده و تنها نخبگان و افرادی که بتوانند در آزمون های ورودی این مدارس نمرات بالایی را کسب کنند، موفق به پذیرش در مدارس دولتی این کشور خواهند شد.

مدارس خصوصی دانمارک

مدارس خصوصی دانمارک دارای هزینه های بالایی است و دانش آموزانی که در این مدارس در حال تحصیل هستند باید تمامی هزینه های تحصیلی را خود پرداخت کند. اغلب مدارس خصوصی دانمارک دروس خود را بر اساس مدارس آمریکایی برنامه ریزی می کنند. همچنین دانش آموزان بین المللی می توانند با دریافت بورسیه تحصیلی تخفیفاتی را شامل حال خود نمایند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دبیرستان و مدارس دانمارک

تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک همچون سایر مدارس کشورهای دیگر نیاز به مدایک مخصوص به خود را دارند. از جمله مدارک عمومی جهت تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک به شرح ذیل می باشد:

اصل و کپی مدارک هویتی

2 قطعه عکس پرسنلی پشت نویسی شده

رضایت نامه والدین

انگیزه نامه

ویزای دانش آموزی دانمارک

یکی از موقعیت های عالی که کشور آلمان برای دانش آموزان دانمارکی به وجود می آورند، دریافت ویزای دانش آموزی دانمارک می باشد. این ویزای دانش آموزی دارای تاریخ شروع و تاریخ انقضا بوده و دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی باید به کشور خود بازگردند. برای دریافت ویزای دانش آموزی دانمارک نیاز به نامه پذیرش می باشد به همین دلیل برای دریافت ویزای تحصیلی ابتدا باید منتظر تاییدیه پذیرش مانده و سپس درخواست خود را به سفارت این کشور ارائه کنند. برای دریافت این نوع ویزا ابتدا باید به صورت آنلاین وقت مصاحبه گرفته و سپس در روز تعیین شده مدارک را به سفارت ارائه دهید. از جمله مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس دانمارک به شرح ذیل می باشد:

اصل و کپی مدارک هویتی

2 قطعه عکس پرسنلی

ارائه نامه پذیرش

انگیزه نامه

ارائه فرم درخواست ویزا

برای درخواست ویزای تحصیلی متقاضی باید فرم درخواست ویزا را پر کنند. در این فرم از متقاضی پرسیده می شود که هدف متقاضی از تحصیل در دانمارک چیست و پس از تحصیل چه برنامه ای برای زندگی دارد؟ این فرم باید با دقت کامل پر شود زیرا هر گونه نقص در ارسال مدارک می تواند باعث رد شدن درخواست ویزا شده و متقاضی را به مدت پنج سال از درخواست ویزا محروم کند.

ویزای تحصیلی همراه دانمارک

در گذشته دولت دانمارک به والدین دانش آموز ویزا ارائه می کرد ولی امروزه امکان دریافت ویزای تحصیلی برای والدین وجود ندارد و والدین دانش آموزان برای دریافت ویزا از روش های مختلفی همچون سرمایه گذاری، ویزای توریستی، کار و … می توانند ویزای کشور دانمارک را دریافت کنند.

مزایای تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک

مدارس و دبیرستان های دانمارک کیفیت علمی بسیار بالایی داشته و از این رو طرفداران بسیاری دارد.

اعتبار مدرک اخد شده توسط مدارس دانمارک بسیار معتبر بوده و دانش آموزان این مدارس می توانند با استفاده از مدارک اخذ شده به دانشگاه های این کشور راه پیدا کنند.

هزینه تحصیل در مدارس دانمارک پایین بوده و تحصیل در مدارس دولتی این کشور رایگان می باشد.

همچنین دانش آموزانی که نمرات بالایی اخذ کرده اند می توانند تخفیفاتی را در زمینه تحصیلی دریافت کنند.

اخذ ویزای دانش آموزی نیز از دیگر مزایای تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک به شمار می رود.

اسکان در خوابگاه های دانمارک

مدارس دانمارک برای رفاه دانش آموزان بین المللی خوابگاه های بسیار مدرنی را تاسیس کرده تا دانش آموزان در امنیت کامل در این کشور زندگی کنند. خوابگاه های دانش آموزی مدارس دانمارک دارای تالارهای یک خوابه، دو خوابه و اشتراکی می باشد. خوابگاه های تک اتاقه هزینه بالاتری داشته و متقاضیان باید سه ماه پیش از شروع سال تحصیلی باید این خوابگاه ها را رزرو کنند.

تحصیل ابتدایی در مدارس دانمارک

مقطع ابتدایی مدارس دانمارک از سن 6 سالگی شروع می شود و به مدت 6 سال به طول می انجامد. با توجه به این که مقطع ابتدایی مدارس دانمارک از جمله پایه تمامی دروس است، کیفیت آن اهمیت بسیاری دارد به همین دلیل نظام آموزشی دانمارک برای تحصیل در مدارس ابتدایی دانمارک از اساتید بسیار حرفه ای و مجرب کمک می گیرند تا دانش آموزان بتوانند کیفیت آموزشی بالایی را تجربه نمایند.

تحصیل دبیرستان در مدارس دانمارک

طول تحصیل مقطع دبیرستان در مدارس دانمارک سه سال بوده و دانش آموزانی که قصد تحصیل در دانشگاه را دارند باید مقطع پیش دانشگاهی را نیز پشت سر بگذارند. مقطع دبیرستان کشور دانمارک شامل هنرستان و علوم انسانی می شود و افرادی که قصد تحصیل در رشته های هنری و یا مهندسی را دارند باید در هنرستان تحصیل کنند.

هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک

تحصیل در مدارس دانمارک مستلزم پرداخت هزینه های متعددی است. هزینه تحصیل در این مدارس مبلغی بین 700 تا 1000 یورو در سال بوده و تمامی هزینه ها باید توسط دانش آموزان پرداخت گردد. هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک رایگان بوده و دانش آموزان می توانند بدون نیاز به پرداخت هزینه در این مدارس تحصیل کنند. پایین بودن هزینه های تحصیل در مدارس دانمارک یکی از مزایای تحصیل در مدارس دانمارک به شمار می رود.

بورسیه تحصیلی دانمارک

مدارس تحصیلی دانمارک فاقد بورسیه می باشد ولی دانش آموزان این مدارس در صورتی که نمرات بالایی را اخذ کنند می توانند با ارائه کارنامه خود از تخفیفات تحصیل در مدارس این کشور بهره مند شوند. همچنین تحصیل در مدارس دانمارک رایگان بوده و نیازی به دریافت بورسیه ندارد.

هزینه زندگی در دانمارک

زندگی در کشور دانمارک هزینه های مخصوص به خود را دارد. یکی از اصلی ترین بخش هزینه های زندگی در این کشور به هزینه تامین مسکن اختصاص داده شده است و دانش آموزانی که در مدارس دانمارک در حال تحصیل هستند با وجود خوابگاه های دانش آموزی نیازی به پرداخت هزینه جهت اسکان نخواهند بود. از دیگر هزینه های اصلی زندگی در کشور دانمارک به بخش تامین مواد غذایی مربوط می شود. به طور میانگین برای صرف یک وعده غذایی در رستوران هار ارزان قیمت دانمارک به مبلغی حدود 17.96 یورو نیاز است. البته زندگی در دانمارک نیز شامل هزینه های دیگری همچون هزینه خرید پوشاک، هزینه اینترنت و … می شود.

برنامه تحصیلی پس از فارغ التحصیلی از مدارس دانمارک

در صورتی که دانش آموزان بخواهند پس از فارغ التحصیلی در مدارس دانمارک وارد دانشگاه شوند به راحتی می توانند پس از فارغ التحصیلی در آزمون های ورودی دانشگاه های دانمارک شرکت کرده و با کسب نمرات بالا تحصیلات خود را در دانشگاه های عالیه این کشور ادامه دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.