تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا

تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا

تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا

همان طور که می دانید موفقیت و سعادتمندی فرزندان آرزوی تمامی والدین است به همین دلیل همواره درصددند تا با تحصیل فرزندانشان در مدارس عالیه آینده ای روشن را برای آن ها رقم بزنند. با کمی تحقیق و بررسی متوجه خواهید شد که اسپانیا یکی از بهترین مقاصد برای گذراندن دوره 12 ساله دیپلم است و دانش آموزان با تحصیل در مدارس این کشور می توانند آینده روشنی را پیش روی خود داشته باشند. اسپانیا دارای مدارس مختلفی هستند که اخذ پذیرش در آن ها شامل مراحل متعددی است. در ادامه به شرح کامل تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا خواهیم پرداخت تا والدین با درک و آگاهی درستی از مدارس اسپانیا این کشور را جهت تحصیل انتخاب کنند.

نظام آموزشی اسپانیا

تحصیل ابتدایی تا دبیرستان برای کودکان آلمانی اجباری بوده و سن تحصیل در این دانشگاه ها از 6 سالگی شروع می شود. البته آموزش ها از سن 4 سالگی در مهد کودک ها و پیش دبستانی ها آغاز شده و در این مقاطع دانش آموزان برای حضور در مدارس آماده می شوند. دانش آموزان پس از طی دوران پیش دبستانی تا دبیرستان باید یک سال را نیز در دوره پیش دانشگاهی گذرانده تا بتوانند وارد دانشگاه شوند.

تحصیل در مدارس اسپانیا

مدارس اسپانیا از نظر اعتبار مدرک در سطح بالایی قرار دارد و افرادی که در این مدارس تحصیل کرده اند می توانند با استفاده از این مدرک در کل دنیا نیز تحصیل خود را ادامه دهند. مدارس اسپانیا به سه دسته مدارس دولتی، مدارس نیمه خصوصی و مدارس بین المللی تقسیم بندی می شود. مدارس دولتی اسپانیا رایگان بوده و افرادی که در این مدارس در حال تحصیل هستند نیازی به پرداخت شهریه ندارند. در این مدارس در کنار دروس عمومی و خصوصی، زبان انگلیسی نیز تدریس می شود و دانش آموزان می توانند در دو زبان اسپانیایی و انگلیسی مهارت پیدا کنند. مدارس نیمه خصوصی اسپانیا نیز در ابتدای ترم تحصیلی هزینه کمی را از دانش آموزان خود دریافت می نمایند که این هزینه ها تنها صرف خدمات آموزشی می گردد. در مدارس بین المللی این کشور دانش آموزان باید به نسبت کیفیت آموزشی مدارس، هزینه پرداخت کنند. این هزینه ها در هر مدرسه ای متفاوت بوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه شما را از میزان شهریه این مدارس آشنا خواهیم کرد.

بورسیه تحصیلی مدارس اسپانیا

برخی از افرادی که قادر به پرداخت هزینه های تحصیلی نیستند به امید دریافت بورسیه وارد کشور اسپانیا می شوند ولی باید بدانید که بورسیه تحصیلی این کشور در همان ابتدای ترم به دانش آموز تعلق نگرفته و در ابتدا وی باید در یکی از مدارس اسپانیا تحصیل کرده و در صورت اخذ نمرات بالا نسبت به دریافت بورسیه و کمک هزینه اقدام کند. لازم به ذکر است که میزان برآورد بورسیه تحصیلی به میزان نمرات دانش آموز بستگی دارد. البته این بورسیه تنها شامل حال دانش آموزان مدارس نیمه خصوصی و مدارس بین المللی می شود زیرا مدارس دولتی این کشور هزینه ای را بابت تحصیل از دانش آموزان دریافت نکرده و تحصیل در این مدارس رایگان می باشد.

هزینه زندگی دانش آموزان در اسپانیا

هزینه های دانش آموزان اسپانیا تنها به شهریه مدارس ختم نشده و افراد باید هزینه های زندگی در این کشور را نیز در نظر بگیرند. برآورده هزینه های زندگی در اسپانیا به صورت دقیق امکان پذیر نیست زیرا هر فرد دارای سبک زندگی خاص و ایده آل های خاص خود می باشد. ولی به طور کلی می توان گفت که صرف یک وعده غذایی معمولی در مدارس اسپانیا تقریبا حدود 10 یورو است. البته تنها وعده های غذایی تعیین کننده هزینه های زندگی در اسپانیا نیست و فاکتورهای بسیاری همچون اسکان، خرید پوشاک و … نیز از جمله هزینه های زندگی در اسپانیا محسوب می شود.

تحصیل دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی در دانشگاه

دانش آموزان این فرصت را دارند که پس از طول دوره 12 ماهه وارد دانشگاه های اسپانیا شوند ولی در طول دوره های تحصیلی مدارس باید در کنار دروس، زبان انگلیسی و اسپانیایی را نیز یابد بگیرند زیرا یکی از شروط پذیرش دانشجویان در دانشگاه های اسپانیا مهارت در زبان و ارائه مدرک آن می باشد.

ورود به رشته های علوم پزشکی

رشته های علوم پزشکی یکی از محبوب ترین رشته ها می باشد. برای پذیرش در این رشته نیاز به پشتکار بسیار بوده و دانش آموزان باید پیش از برگزاری آزمون های ورودی به خوبی تمام دروس این رشته را مطالعه کنند تا بتوانند در آزمون ها نمرات قابل قبولی را کسب کنند.

تحصیل در مدرسه بین المللی چیستر اسپانیا

مدرسه بین المللی چیستر در سال 1985 در شهر سانتیاگوی اسپانیا تاسیس شد. این مدرسه تمامی تمرکز خود را بر روی تحصیل دانش آموزان قرار داده تا بتواند با آموزش های تخصصی و افزایش علوم دانش آموزان، افرادی فرهیخته و بزرگی را به جامعه تقدیم کنند. دروس این مدرسه بر اساس ریتم مدارس آمریکایی برنامه ریزی شده و نهایت سعی خود را می کنند تا دانش آموزان را برای ورود به دانشگاه آماده نمایند. همچنین تحصیل به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی در این مدارس موجب شده که دانش آموزان به هر دو زبان تسلط پیدا کرده و راحت تر به دانشگاه های این کشور راه پیدا کنند. همچنین مدرسه چیستر برای تشویق دانش آموزان به کسب علم و افزایش انگیزه، امکانات ویژه ای را برای آن ها در نظر گرفته تا کلاس های درسی را از حالت یکنواختی خارج کرده و تمامی شرایط لازم را برای افزایش روحیه شاد کودکان فراهم کرده است. تجهیزات این مدارس شامل یک زمین بازی تنیس و بسکتبال، یک کتابخانه، یک اتاق کامپیوتر، یک اتاق موسیقی، یک اتاق هنر، یک آزمایشگاه علوم، یک استخر و دو زمین فوتبال می شود. امکانات تعبیه شده در مدارس چیستر این امکان را می دهد تا بر اساس میزان استعداد و علاقه خود، اوقات فراغت و زمان های آزاد خود را در یکی از این مکان ها سپری کنند. این امکانات در استعدادیابی کودکان تاثیر بسیاری داشته و علاقه مندی های آن ها را نشان می دهد.

تحصیل در مدارس شبانه روزی اسپانیا

مدارس شبانه روزی اسپانیا این امکان را برای دانش آموزان فراهم می کند که در کنار درس و تحصیل، با افراد بیشتری آشنا شده و دوستان زیادی را برای خود پیدا کنند. این مدارس راهی برای ورود به دانشگاه های اسپانیا بوده و بر روی نحوه زندگی و نیازهای افراد نیز تاثیر بسیاری دارد.

تحصیل در مدارس بین المللی اسپانیا

مدارس بین المللی اسپانیا از اعتبار بسیار بالایی برخوردار بوده و دانش آموزان این مدارس باید بابت تمامی خدمات هزینه پرداخت کنند که این هزینه ها با اخذ بورسیه قابل کاهش می باشد. مدارس بین المللی اسپانیا شامل بهترین اساتید بوده و دانش آموزان می توانند تمامی دروس را به صورت حرفه ای آموزش دیده و خود را برای ورود به دانشگاه آماده کنند.

تحصیل در مدارس دولتی اسپانیا

یکی از مزایای تحصیل در مدارس دولتی اسپانیا، عدم دریافت شهریه می باشد. دانش آموزان مدارس دولتی می توانند بدون دغدغه شهریه در این مدارس به تحصیل پرداخته و تحصیلات خود را تکمیل کنند. برنامه ریزی درسی این مدارس بر اساس مدارس آمریکایی صورت گرفته و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

تحصیل در دبیرستان های اسپانیا

تحصیل در دبیرستان های اسپانیا نیاز به ثبت نام و پذیرش دارد بدین صورت که دانش آموزان ابتدا باید تمامی مدارک خود را در روز ثبت نام برای مدرسه مورد نظر خود ارسال کرده و دانشگاه پس از بررسی مدارک ارسالی نظر خود را مبنی بر تایید و یا عدم تایید وی ارسال می کند. از جمله مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دبیرستان های اسپانیا عبارت است از:

شناسنامه ترجمه شده

ارائه فرم های ثبت نام

2 قطعه عکس پرسنلی

ارائه گواهی پزشکی

ارائه مدارک تحصیلی

اخذ ویزای تحصیلی

گذرنامه ترجمه شده

ساعات تحصیل دبیرستانی ها از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد و در این میان زمانی را نیز به استراحت اختصاص داده شده است. دانش آموزان دبیرستانی اسپانیا پس از دوره سه ساله دبیرستان و همچنین گذراندن دوره پیش دانشگاهی می توانند وارد دانشگاه های اسپانیا شوند.

تحصیل ابتدایی در مدارس اسپانیا

مدارس ابتدایی اسپانیا شامل دوره های شش ساله بوده که از سن شش سالگی آغاز می شود. در هر کدام از این دوره ها دانش آموزان باید در انتهای هر سال تحصیلی در آزمون ها شرکت کرده و در صورتی که نمره قابل قبولی را کسب کند می تواند به سال تحصیلی جدید راه پیدا کند در غیر این صورت باید در سال جدید نیز مجدد همان مقطع را طی کند. از جمله مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس ابتدایی اسپانیا عبارت است از:

اصل و کپی شناسنامه و پاسپورت

تست واکسن

بررسی و تصدیق اعتبار

دو قطعه عکس پرسنلی

اسکان در خوابگاه های مدارس اسپانیا

یکی از نگرنی ها و دغدغه های والدین برای فرستادن فرزندان خود به کشورهای خارجی، وضعیت مسکن و اقامت آن ها می باشد که موضوع بسیاری مهم و حائز اهمیتی است. اغلب مدارس معتبر اسپانیا دارای خوابگاه هایی بسیار مدرن و مجهز است که شرایط اسکان مطلوبی را برای دانش آموزان فراهم می کند. این خوابگاه ها دارای اتاق های اشتراکی و یا تک نفره هستند که قیمت این اتاق ها با یکدیگر تفاوت دارد. خوابگاه های مدارس اسپانیا به صورت شبانه روزی توسط نیروهای امنیتی و حراست مدارس در حفاظت کامل قرار داشته و از این رو امنیت دانش آموزان در این خوابگاه ها کاملا تضمین شده می باشد.

اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

دانش آموزان برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا باید مدارک توجیه کننده و قابل قبولی را به سفارت این کشور ارائه کنند. در صورتی که هر گونه نقص و اشکالی در این مدارک وجود داشته باشد درخواست ویزای متقاضی ریجکت شده و فرد قادر به تحصیل در اسپانیا نخواهد بود. در نتیجه دقت کنید که برای تحصیل در مدارس اسپانیا باید تمامی مدارک خود را به صورت صحیح و کامل به سفارت تحویل دهید. از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا به شرح ذیل می باشد:

ارائه مدارک هویتی

بیمه نامه

ارائه پاسپورت

تمکن مالی

انگیزه نامه

ارائه پذیرش تحصیلی

هزینه تحصیل در مدارس اسپانیا

همان طور که در بالا عنوان کردیم مدارس اسپانیا به سه دسته دولتی، نیمه خصوصی و بین المللی بوده و هزینه تحصیل در هر یک از این مدارس متفاوت است. مدارس دولتی این کشور رایگان بوده و نیازی به پرداخت شهریه ندارد ولی مدارس بین المللی و مدارس خصوصی از دانش آموزان خود بابت تحصیل هزینه دریافت می کنند که میزان شهریه مدارس نیمه خصوصی اسپانیا در مقایسه با مدارس بین المللی کمتر می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.