بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

بهترین شهر برای زندگی و کار در آمریکا کدام شهر است؟

برخی از شهرهای آمریکا دارای هزینه بالایی است و برخی دیگر نیز درصد بیکاری در آن پایین می باشد. در نتیجه افرادی که به کشور آمریکا سفر می کنند همچنین تاثیر آب و هوا بر روی کیفیت زندگی را نمی توان نادیده گرفت.

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

کشور آمریکا دارای شهرهای متعددی است که میزان کیفیت و ساختار هر کدام از این شهرها با دیگری تفاوت دارد. در ادامه مقاله قصد داریم بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار را برای شما عنوان کنیم. هزینه های زندگی در هر کدام از شهرهای آمریکا متفاوت بوده و رشته ها و مشاغل خاصی در آن رونق دارد. در نتیجه شما برای انتخاب شهر دلخواه باید ابتدا تمامی شهرهای این کشور را مورد بررسی قرار داده و به دلخواه خود و بر اساس فاکتورهای خود، بهترین شهر را برای کار و زندگی پیدا خواهید کرد.

آستین تگزاس

آستین تگزاس یکی از بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار می باشد. نرخ بیکاری در این شهر در مقایسه با سایر شهرهای آمریکا پایین بوده و از این رو مهاجرینی که قصد کار در آمریکا را دارند می توانند به این شهر مراجعه کنند. همچنین شما برای زندگی در این شهر نیازی به پرداخت مالیات نخواهید داشت. رشته های مدیریت در این شهر از رونق بسیاری برخوردار بوده و از این رو رشته های کامپیوتری و سایر رشته های مدیریت در این شهر طرفداران بسیاری دارد. آستین یکی از بهترین و ارزان ترین شهرهای آمریکا برای مهاجرت ایرانیان می باشد. برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در قسمت متوسط شهر آستین تگزاس حدودا 1100 دلار نیاز است. هزینه خوراک برای یک فرد معمولی در این شهر در ماه نزدیک به 300 دلار می باشد.

دونور کلرادو

در کنار کوه های راکی شهری بسیار خوش آب و هوا به نام دونور کلرادو وجود دارد و ساکنین این شهر دارای فرهنگی بسیار بالا بوده و میزان تحصیلات تمامی ساکنین آن در سطح بالایی قرار دارد. شما با ورود به این شهر شاهد زندگی شهری و در عین حال طبیعت و کوهستانی بسیار زیبا خواهید بود. همچنین در این شهر چندین شرکت بین المللی، شرکت معدن نیومونت و خطوط هوایی یونایتد مستقر است. علاوه بر آن به دلیل موقعیت کوهستانی شهر دونور کلرادور، معادن متعددی در این شهر شکل گرفته و زمینه کار را برای افراد فراهم کرده است. ساکنین و مهاجرین شهر دنور کلرادور برای اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه نیاز به پرداخت هزینه حدود 1600 دلار در ماه را دارند.

پورتلند اروگان

پورتلند اوراگان از دیگر شهرهای آمریکا است که در لیست بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار قرار گرفته است. این شهر نزدیک به 650 هزار نفر جمعیت داشته و کیفیت زندگی در این شهر بسیار بالا می باشد. البته شهر پورتلند در گذشته شرایط کاملا ناامنی را تجربه کرده ولی در حال حاضر امنیت کاملی در این شهر برقرار است. بندر پورتلند یکی از بزرگ ترین بنادر تجاری آمریکا محسوب شده و بالاترین آمار مبادلات گندم در جهان در این شهر صورت می گیرد. تکتولوژی در این شهر رشد بسیاری داشته و از این رو صنایع فولاد و صنایع دریایی در آن رواج بسیاری دارد. اجاره خانه در شهر پورتلند ارزان نبوده و افراد برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه نیاز به پرداخت مبلغ 1130 دلار در ماه خواهد داشت. بسیاری از ساکنین این شهر برای جایجایی در سطح شهر از دوچرخه استفاده می کنند به همین دلیل شاخص آلودگی هوا در شهر پورتلند نسبت به سایر شهرهای آمریکا کمتر می باشد.

واشنگتن

آمریکا دارای 50 ایالت بوده که واشنگتن در لیست هیچ کدام از این ایالت ها نیست. واشنگتن منطقه ای مستقر در کلمبیا بوده که از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. شهر واشنگتن بهترین موقعیت را برای کار و تحصیل فراهم کرده و از این رو بهترین موقعیت را برای مهاجرین ایجاد کرده است. البته تاثیر آب و هوا را نیز نمی توان بر روی کیفیت زندگی نادیده گرفت. آب و هوای شهر واشنگتن بسیار مطلوب بوده و آسایش را برای ساکنین به وجود می آورد. ولی این شهر در عین زیبایی و جذابیت، ترافیم سنگینی دارد که ممکن است باعث آزار رانندگان شود.

سیاتل

بین دریا و کوه ساندویچ شهری بسیار زیبا و شگفت انگیز به نام سیاتل قرار گرفته است. این شهر به دلیل طبیعت بکر و فضای آرام شهرت بسیاری داشته و سالانه مهاجرین بسیاری را به خود جذب می کند. رشد جمعیت در این شهر در سال های اخیر بالا بوده و از این رو این شهر از بین 50 شهر بزرگ آمریکا رتبه چهارم را دارد. شهر سیاتل دارای جنگل های بسیار سرسبزی است که با نام شهر زمرد به شهرت رسیده است. اقتصاد شهر سیاتل بر روی شرکت های صنعتی قدیمی، شرکت های فن آوری و بین اینترنتی، تجارت بین الملل، شرکت های طراحی و شرکت های خدماتی می چرخد. دفتر اصلی شرکت های آمازون و مایکروسافت در شهر سیاتل قرار گرفته و از این رو بر اعتبار این شهر افزوده است. سیاتل یکی از بالاترین آمار حقوق در آمریکا را داشته و از این رو بهترین گزینه برای افرادی که به قصد زندگی و کار به کشور آمریکا سفر می کنند، به شمار می رود. ساکنین شهر سیاتل برای تامین هزینه های مواد غذایی در این شهر باید 400 دلار در ماه پرداخت کنند. همچنین هزینه اجاره خانه در این شهر برای یک ماه حدود 1300 دلار می باشد.

سن خوزه

بسیاری از استارت آپ های کوچک ابتدا در شهر سن حوزه شکل گرفت و سپس به یک شرکت بزرگ تبدیل شد. به همین دلیل اقتصاد و کار در این شهر همواره رو به رشد بوده و شاخص بیکاری در این شهر در سطح پایینی قرار دارد. البته کیفیت شهر سن خوزه تنها به اقتصاد این کشور ختم نشده و وجود آب و هوایی بسیار مساعد و مراتع سرسبز و آبشارهای روان و جاری نیز از دیگر ویژگی های مورد توجه این شهر به شمار می رود. درآمد سرانه این کشور در سال حدود 77180 دلار است ولی در کنار آن هزینه زندگی در این شهر نیز به نسبت بالاتر می باشد. وجود شرکت های معروفی همچون ای بی، سامسونگ، آمازون، اپل، هیتاچی، اریکسون و … در این شهر توجه بسیاری از مهاجرین را به خود جلب کرده و بسیاری از آن ها را به سمت این شهر جذب کرده است. برنامه نویسی یکی از شاخه های پرطرفدار و پردرآمد شهر سن خوزه است که این شهر را به بهشتی برای برنامه نویسان تبدیل کرده است.

سان فرانسیسکو

سانفرانسیسکو یکی از شهرهای شلوغ کشور آمریکا است که هزینه زندگی در این شهر بالا می باشد. ولی با این وجود نرخ بیکاری در این شهر به نسبت پایین بوده و اشتغال به کار در آن راحت تر صورت می گیرد. یکی از حوزه های پررونق شهر فرانسیسکو، صنعت گردشگری می باشد که این شهر را برای کار و زندگی ایده آل کرده است. همچنین مشاغلی همچون پزشکی، دندانپزشکی و مدیران مارکتینگ نیز در این شهر می توانند درآمد خوبی را بدست بیاورند. هزینه پرداخت مواد غذایی در این شهر در هر ماه نزدیک به 600 دلار در ماه بوده و ساکنین آن برای اجاره خانه باید ماهانه نزدیک به 3500 دلار در هر ماه پرداخت نمایند.

سن دیگو

شهر سن دیگو که در ایالت کالیفرنیا قرار گرفته، لقب یکی از خوش آب و هواترین شهرهای آمریکا را به خود اختصاص داده است و افرادی که کیفیت زندگی برایش اهمیت بالایی دارد، این شهر برایشان گزینه ایده آلی به شمار می رود. افرادی که تمایل به زندگی در شهری دارای تمامی امکانات هستند و به دنبال مکانی برای تفریح و خوش گذرانی می گردند، سن دیگو را برای زندگی انتخاب می کنند زیرا این شهر دارای بهترین کافه ها و رستوران ها بوده و ورزش و تفریحات آبی در این شهر رواج بسیاری دارد. علاوه بر آن دانشگاه های موجود در سن دیگو از اعتبار بالایی برخوردار بوده و افرادی که تمایل به زندگی در بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار دارند، می توانند در کنار کار با شرکت در دانشگاه های این شهر علم و دانش خود را نیز ارتقاء دهند.

بوستون ماساچوست

بوستون از جمله شهرهای پیشنهادی برای کار و زندگی در آمریکا می باشد. این شهر دارای خاطراتی تاریخی بوده و همین امر بسیاری از محقیقن و تاریخ شناسان را جذب این کشور کرده است. در عین تاریخچه قدیمی، این شهر بسیار مدرن بوده و صنعت و تجارت در این شهر از رونق بسیاری برخوردار می باشد. در صورتی که شما قصد زندگی در یک شهر آرام و کوچک و به دور از دغدغه دارید، بوستون ماساچوست بهترین گزینه برای شما محسوب می شود. همچنین وجود دانشگاه های معتبر متعدد در شهر بوستون اقتصاد این شهر را رونق بخشیده و بسیاری از مشاغل را به فعالیت واداشته است. این شهر در لیست شهرهای گران آمریکا قرار گرفته و برای اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه در شهر بوستون باید مبلغ 2400 دلار پرداخت گردد. ساکنین این شهر برای تردد بین شهر از مترو و اتوبوس های عمومی استفاده می کنند و از این رو کرایه حمل و نقل در این شهر مناسب است.

بهترین شهر برای زندگی و کار در آمریکا کدام شهر است؟

برخی از شهرهای آمریکا دارای هزینه بالایی است و برخی دیگر نیز درصد بیکاری در آن پایین می باشد. در نتیجه افرادی که به کشور آمریکا سفر می کنند همچنین تاثیر آب و هوا بر روی کیفیت زندگی را نمی توان نادیده گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.