هزینه زندگی در لس آنجلس

هزینه زندگی در لس آنجلس

هزینه زندگی در لس آنجلس

هزینه زندگی در لس آنجلس یکی از مباحث داغ برای مهاجرین آمریکا به شمار می رود. هر کدام از شهرها و کشورهای جهان دارای هزینه های مختلفی برای زندگی هستند و لس آنجلس نیز از جمله شهرهای مهم آمریکا است که برای زندگی در آن باید هزینه هایی جدا پرداخت شود. لس آنجلس بعد از نیویورک دومین شهر بزرگ آمریکا به شمار می رود. جمعیت این شهر نزدیک به 4 میلیون نفر بوده و دارای سابقه ای بسیار درخشان در زمینه سرمایه گذاری و تحصیل می باشد.

معرفی لس آنجلس

لس آنجلس یکی از شهرهای مهم آمریکا است که در جنوب ایالت کالیفرنیا واقع شده است. تنوع نژادی در این شهر به دلیل مهاجرت بالا بسیار بوده و شما در این شهر شاهد نژادهای مختلفی خواهید بود. با توجه به بالا بودن هزینه های زندگی در شهر لس آنجلس، برخی از ساکنین آن زندگی فقیرانه ای را پیش رو دارند. لس آنجلس که دومین شهر پرجمعیت آمریکا است، بهترین موقعیت تحصیل را برای دانشجویان فراهم کرده و معتبرترین دانشگاه آمریکا در این شهر قرار دارد. بسیاری از شرکت های معروف و مطرح جهان و همچنین بسیاری از تجارت های بزرگ در شهر لس آنجلس قرار گرفته و از این رو بر ارزش و اعتبار این شهر افزوده است. البته دانشگاه های لس آنجلس نیز در شهرت این شهر بی تاثیر نیست زیرا لس آنجلس یکی از مطرح ترین دانشگاه آمریکا به نام دانشگاه یو سی ال ای را در خود جای داده است. همینطور وجود مدارس باکیفیت و مهم لس آنجلس، این شهر را به یکی از مقاصد مهم جهت تحصیل تبدیل کرده است.

هزینه ماهانه زندگی در لس آنجلس

برای برآورد هزینه ماهانه زندگی در لس آنجلس باید بدانید که هزینه های زندگی به دو بخش هزینه های ضروری همچون اجاره مسکن و خرید مواد غذایی و هزینه های غیرضرری همچون هزینه خرید پوشاک، هزینه اینترنت و … تقسیم بندی می شود. افراد با کاهش و یا حذف برخی از هزینه های غیرضروری می تواند زندگی کم هزینه و بدون دغدغه ای را داشته باشد. به طور میانگین هزینه های زندگی در لس آنجلس برای یک فرد مجرد بدون احتساب کرایه آپارتمان 1059 دلار در هر ماه برآورد شده است. لازم به ذکر است که لس آنجلس شهر گرانی است و افراد جهت زندگی در این شهر بزرگ باید قادر به پرداخت هزینه های زندگی در آن باشند.

هزینه مسکن در لس آنجلس

تامین مسکن یکی از نیازهای زندگی هر فرد بوده و بخش مهمی از هزینه های زندگی آن را تشکیل داده است. میزان کرایه خانه در هر ماه به عوامل مختلفی از جمله موقعیت خانه و متراژ آن بستگی دارد. به طور تقریبی هزینه اجاره خانه یک خوابه در حاشیه شهر لس آنجلس نزدیک به 1758 دلار تعیین شده است. در صورتی که فرد تمایل به اجاره خانه بهتر در مرکز شهر لس آنجلس را داشته باشد باید هزینه بیشتری پرداخت کند.

هزینه پزشکی در لس آنجلس

هزینه پزشکی را نیز می توان در دسته هزینه های ضروری زندگی در لس آنجلس قرار داد. هزینه های درمان در شهر لس آنجلس بالا بوده و بسیاری از افراد خود را بیمه درمانی می کنند تا این هزینه ها کاهش یابد. هزینه ویزیت در یک کلینیک معمولی بین 100 تا 200 دلار بوده و همین هزینه برای پزشکان متخصص 250 دلار به بالا می باشد. معمولا شرکت ها و موسسات و همچنین دانشگاه ها، کارمندان و دانشجویان خود را بیمه درمانی می کنند تا بخشی از هزینه های درمانی توسط بیمه پرداخت شود.

هزینه زندگی دانشجویی در لس آنجلس

هزینه زندگی در لس آنجلس همواره یکی از دغدغه های مهم برای دانشجویان به شمار می رود. سبک زندگی و محل اقامت دو فاکتور مهم تعیین کننده هزینه زندگی در این شهر می باشد. دانشجویان جهت اقامت در شهر لس آنجلس می توانند برای خود خوابگاه رزرو کنند. خوابگاه های دانشجویی به صورت چشمگیری هزینه های زندگی در این شهر را کاهش می دهد از این رو افراد باید سه ماه پیش از شروع سال تحصیلی برای خود خوابگاه رزرو کنند. خوابگاه های دانشجویی دارای اتاق های خصوصی و اتاق های اشتراکی بوده که هزینه این دو با یکدیگر متفاوت است و افراد بر اساس میزان بودجه خود می توانند هر یک از این اتاق ها را رزرو نمایند.

میزان حقوق در لس آنجلس

میزان درآمد هر فرد در ماه به نوع فعالیت وی بستگی دارد. مدرک تحصیلی و تجربه کاری دو فاکتور مهم در برآورد حقوق ماهیانه هر فرد محسوب می شود. به طور کلی می توان گفت که تعیین میزان حقوق هر فرد در ماه در کشور لس آنجلس امکان پذیر نیست زیرا هر وی با توجه به شغل خود هزینه ای جداگانه دریافت می کند. ولی در صورتی که بخواهیم درآمد هر فرد را به صورت میانگین تخمین بزنیم، یک شخص معمولی در ماه 5677 دلار دریافت خواهد کرد.

مزایا و معایب زندگی در لس آنجلس

شهر لس آنجلس نیز مانند هر شهر دیگری در کنار مزایایی که دارد، دارای یک سری معایب نیز می باشد. یکی از مزایایی که می توان برای زندگی در شهر لس آنجلس شمرد، آب و هوای معتدل و مطلوب آن می باشد. شهر لس آنجلس دارای آب و هوای معتدل بوده و تابستان های این شهر نیز سرمای آزاردهنده ای ندارد به همین دلیل از نظر آب و هوایی ایده آل ترین شهر برای زندگی شمرده می شود. امکانات تفریحی و گردشگری در لس آنجلس بالا بوده و افراد در هر زمینه ای که علاقه مند هستند می توانند به تفریح و خوش گذرانی بپردازند. این شهر دارای تخصص های بسیاری در حوزه های مختلف از جمله حوزه هنر بوده و پیشرفت در این شهر در صورت تمایل فرد، بسیار آسان است. یکی از دیگر مزایای زندگی در لس آنجلس که بسیاری از مهاجرین و گردشگران را به خود جلب می کند، رفتار صمیمی و خونگرم بودن ساکنین این شهر می باشد. مهاجرینی که در شهر لس آنجلس زندگی می کنند به هیچ عنوان احساس غریبی نکرده و زندگی لذت بخشی را خواهند داشت.

شهر لس آنجلس در کنار مزایای بسیاری که دارد، یک سری معایب را نیز شامل می شود. یکی از مهم ترین معایب زندگی در لس آنجلس ترافیک های سنگین این شهر است. لس آنجلس نیز همانند سایر شهرهای بزرگ در برخی از ساعات روز ترافیک بسیاری را تجربه می کند. از دیگر معایب زندگی در این شهر که باعث انصراف برخی از مهاجرین می شود، هزینه های بالای زندگی در لس آنجلس می باشد. همچنین با توجه به بالا بودن جمعیت در شهر لس آنجلس، پیدا کردن کار در این شهر کار آسانی نبوده و افراد باید مدت های زیادی را در جستجوی کار باشند. علاوه بر آن برای برخی از حرفه ها پیدا کردن کار سخت بوده و از این رو مهاجرین باید موضوع اشتغال به کار را نیز در زمان مهاجرت در نظر بگیرند.

هزینه مواد غذایی در لس آنجلس

از جمله دیگر هزینه های ضروری زندگی در لس آنجلس می توان به هزینه خرید مواد غذایی اشاره کرد. هزینه مواد غذایی در این شهر به میزان مصرف و نوع مواد غذایی هر فرد بستگی دارد. به طور میانگین هزینه صرف یک وعده غذایی در رستوران های معمولی لس آنجلس حدود 15 یورو می باشد که این مبلغ در رستوران های لوکس و گران قیمت افزایش خواهد یافت.

بهترین منطقه برای زندگی در لس آنجلس کجاست؟

شهر لس آنجلس دارای محله و مناطق مختلفی است که هر کدام از نظر سطح کیفی با یکدیگر تفاوت دارد. به طور کلی می توان به ترتیب گفت که محله هالیوود، هالیوود شرقی و بورلی هیلز از جمله بهترین مناطق این شهر به شمار می رود. شاخص کیفی در این محله ها بالا بوده و ساکنین آن از زندگی خود رضایت کافی را دارند.

بهترین مشاغل برای زندگی در لس آنجلس چیست؟

مشاغل هنری همچون بازیگری، نوازندگی، خوانندگی و … از جمله بهترین و پر رونق ترین مشاغل موجود در شهر لس آنجلس می باشد. همچنین شغل هایی همچون مد و فشن، تجارت و کار در موسسات از جمله مشاغل موجود در این شهر است که می توان از طریق آن کسب درآمد کرد.

هزینه تحصیل در لس آنجلس

لس آنجلس بهترین و معتبرترین دانشگاه آمریکا، یو سی ال ای را در خود جای داده است. این دانشگاه در تمامی رتبه های جهانی توانسته رتبه کسب کند و دارای چندین جایزه نوبل بهترین دانشگاه جهان می باشد. تمامی اساتید موجود در این دانشگاه از بین مفاخر جهان انتخاب شده و از این رو کیفیت آموزشی در این دانشگاه در سطح بسیار بالایی قرار دارد. چنانچه دانشجویی قصد تحصیل در این دانشگاه را داشته باشد ابتدا باید به صورت آنلاین درخواست پذیرش ارسال کرده و در صورتی که درخواست وی مورد تایید واحد آموزش دانشگاه قرار گرفت، می تواند به این دانشگاه راه پیدا کند. هزینه تحصیل در دانشگاه یو سی ال ای به نسبت بالا بوده و افراد باید تمامی هزینه های تحصیل در این دانشگاه را به تنهایی پرداخت کنند. چنانچه دانشجو از نمرات بالایی برخوردار باشد با استفاده از بورسیه تحصیلی هزینه تحصیل خود را کاهش دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.