تحصیل پرستاری در هلند

تحصیل پرستاری در هلند

تحصیل پرستاری در هلند

هلند از جمله کشورهایی است که پیش از درگیر شدن با ویروس کرونا نیز همچنان با کمبود پرستار مواجه بود و امروزه کمبود آن بیش از پیش حس می شود. تحصیل پرستاری در هلند می تواند سکوی پرتاب افراد به سوی موفقیت و آینده ای درخشان باشد. هلند یکی از کشورهایی است که به دلیل زیبایی و جاذبه های گردشگری فراوان، شهرت زیادی پیدا کرده است به همین دلیل زندگی و تحصیل در این کشور بسیار مورد توجه مهاجرین قرار گرفته است.

محبوبیت رشته پرستاری در هلند

کشور هلند یکی از مجرب ترین کادر درمان در خود جای داده و از این رو نیاز به پرستار به وضوح خود را نشان می دهد. از این رو افرادی که در رشته پرستاری در هلند در حال تحصیل هستند می توانند به راحتی جذب بازار کار شوند. از این رو بسیاری از افراد برای تضمین آینده کاری خود روی به این شغل می آورند.

شرایط تحصیل پرستاری در هلند

اکثر متقاضیان رشته پرستاری در هلند برای پذیرش و موفقیت در این رشته باید به دو زبان انگلیسی و هلندی تسلط داشته باشند زیرا پرستاری یکی از رشته هایی است که با بیماران و همراهان آن ها سر و کار داشته و از این رو باید قادر به برقراری ارتباط با آن ها باشند. همچنین برخی از دانشگاه های پرستاری هلند دروس را به زبان هلندی و برخی دیگر نیز به زبان انگلیسی تدریس می کنند. در نتیجه داشتن مدرک زبان یکی از شروط پذیرش در دانشگاه های پرستاری هلند می باشد. تحصیل پرستاری در کشور هلند در برخی مقاطع و دانشگاه های نیاز به پیش نیاز داشته و افراد باید مدارک متعددی را به دانشگاه ارائه کنند تا بتوانند به دانشگاه های این کشور راه پیدا نمایند.

اخذ پذیرش پرستاری در هلند

رشته پرستاری در هلند متقاضیان بسیاری دارد که هر ساله به تعداد آن نیز افزوده می شود به همین دلیل دانشگاه های هلند جهت پذیرش دانشجوی پزشکی از بین متقاضیان آزمون هایی را برگزار می کنند و از بین آن ها واجدین شرایط را برای تحصیل انتخاب می نمایند. دانشجویان باید در روز مقرر شده نسبت به ثبت نام در آزمون های ورودی این دانشگاه شرکت کنند و مدارک زیر را برای آن ها ارسال نمایند:

مدرک زبان انگلیسی یا هلندی

تمکن مالی

عکس پرسنلی

توصیه نامه

انگیزه نامه

رزومه تحصیلی

مدرک تحصیلی

تحصیل پرستاری در هلند در سال 2021

لازم به ذکر است که رشته پرستاری خود به شاخه های مختلفی تقسیم بندی می شود از این رو تحصیل در این رشته باید با دقت و وسواس زیادی انتخاب شود. با توجه به افزایش متقاضیان رشته پرستاری در هلند، سعی بر این شده که در سال 2021 تعداد دانشگاه های پرستاری افزایش بیابد تا افراد بیشتری موفق به پذیرش در این دانشگاه ها شده و بتوانند مهارت خود را ارتقاء دهند.

تحصیل کارشناسی پرستاری در هلند

دانشگاه های هلند رشته های متعدد پرستاری را به متقاضیان خود ارائه می کند. متقاضیان با توجه به استعداد و علاقه مندی های خود می توانند یکی از این رشته های پرستاری را برای تحصیل انتخاب کنند. زبان تحصیل لیسانس در دانشگاه های هلند در برخی رشته ها انگلیسی و در برخی دیگر هلندی می باشد. متقاضیان مقطع لیسانس پرستاری هلند باید مدارک خود را به صورت رسمی به زبان هلندی ترجمه کرده و در روز مقرر برای دانشگاه ارسال کنند.

تحصیل پرستاری در هلند در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل فوق لیسانس پرستاری در کشور هلند باید یا در یکی از دانشگاه های هلند مدرک کارشناسی خود را اخذ کرده باشید و یا رشته خود را معادل سازی نمایید. برای این کار ابتدا شما باید تمامی مدارک خود را به زبان هلندی برای این کشور ارسال کرده و در صورت تایید، در مرحله بعدی باید برای دانشگاه مورد نظر رزومه علمی ارسال کنید. پس از طی این دو مرحله از سوی هیئت علمی دانشگاه به صورت تصویری با شما تماس گرفته شده و سوالاتی پرسیده می شود. در این مصاحبه نه تنها میزان مهارت تحصیلی شما مورد ارزیابی قرار می گیرد، بلکه میزان تسلط شما به زبان انگلیسی و یا هلندی نیز بررسی خواهد شد. مقطع کارشناسی ارشد در هلند اغلب 2 ساله بوده و هزینه های آن با توجه به نوع دانشگاه متفاوت است.

تحصیل پرستاری در هلند در مقطع دکترا

پذیرش در مقطع دکترای پرستاری در هلند نیاز به تسلط و مهارت بالایی دارد. برای اخذ پذیرش در این مقطع متقاضیان باید به صورت مستقیم با استاد راهنما در ارتباط باشند و مصاحبه هایی را به صورت غیر حضوری و آنلاین با آن ها انجام دهند. همچنین تمامی مدارک مورد نیاز برای تحصیل رشته پرستاری در هلند نیز برای دانشگاه ارسال شود تا بر اساس جمع بندی صورت گرفته، درخواست پذیرش شما تایید و یا ریجکت شود. مقطع دکترای پرستاری در هلند معمولا 4 تا 5 ساله می باشد.

هزینه تحصیل پرستاری در هلند

رشته پرستاری در هلند در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می گردد. هزینه تحصیل در هر کدام از مقاطع تحصیلی با توجه به گرایش رشته پرستاری هر فرد تعیین می شود. دانشجویان بین المللی به طور میانگین باید مبلغی بین 12 تا 120 یورو بابت تحصیل به دانشگاه پرداخت کنند. با این وجود دانشجویان باید هزینه زندگی در این کشور را نیز در نظر بگیرند. این هزینه ها شامل خرید مواد غذایی، اجاره مسکن، خرید پوشاک و … می شود.

بورسیه پرستاری در هلند

اخذ بورسیه تحصیلی نیاز به سوابق علمی و تحصیلی بسیار بالایی دارد. به طور کلی می توان گفت که نمرات بالا، رزومه علمی قوی، تسلط به زبان و معدل بالا از جمله شرایط دریافت بورسیه تحصیلی به شمار می رود. همچنین برخی از دانشگاه ها نیز شامل برسیه نمی شود به همین دلیل پیش از تحصیل در دانشگاه ابتدا باید بررسی کنید که به این دانشگاه بورسیه تعلق بگیرد.

رشته پرستاری هلند

رشته های پرستاری کشور هلند دارای گرایش های مختلفی است که از جمله آن به شرح ذیل می باشد:

پرستاری بهداشت و درمان

این شاخه از پرستاری طیف گسترده ای از مراقبت های پزشکی را در بر می گیرد. به طور کلی شاخه پرستاری بهداشت و درمان با سلامت و درمان در ارتباط بوده و مهارت های بسیاری را آموزش می بیند. دانشجویان این رشته پس از طول تحصیل خود نحوه رفتار با بیماران و رسیدگی به آن ها از نظر جسمی و روحی را فراگرفته و از این طریق می توانند در تمامی مراکز درمانی مشغول به کار شوند.

پرستاری انجمن

برخی از افراد ترجیح می دهند به جای تحصیل در رشته های وسیع، به صورت تخصصی بر روی یک گرایش خاص تمرکز کنند. در این صورت بهترین گزینه برای آن ها پرستاری انجمن یا منطقه ای است. بدین صورت که افراد تنها بر روی نیازهای یک منطقه خاص تمرکز کرده و تمامی مهارت ها و تمرکز خود را بر روی بیماران یک منطقه قرار می دهند.

پرستاری کودکان

پرستاری کودکان که با نام پرستاری اطفال نیز شناخته می شود یکی از جذاب ترین رشته های پرستاری است که بسیار مورد مورد توجه علاقه مندان به کودکان قرار گرفته است. به طور کلی پرستای کودکان در مراکز درمانی مخصوص بیماران مشغول به فعالیت شده و در زمینه درمان روحی و جسمی کودکان فعالیت می کند.

پرستاری ناتوانی ها

پرستاری ناتوانی ها گرایشی متفاوت از سایر رشته های پرستاری است که در آن بر روی بیماران خاص تمرکز دارد. این شاخه نیاز به تخصص و مهارت بالایی داشته و افراد باید بر روی فکر و ذهن بیماران کار کنند. تحصیل در رشته پرستاری ناتوانی ها نیاز به فداکاری، صبر و حصوله بالایی دارد زیرا در این رشته شما با افراد ناتوان سر و کار دارید و باید بتوانید به خوبی از آن ها مراقبت کرده و با ایجاد امید آن ها را به زندگی بازگردانید.

کار ضمن تحصیل در هلند

دانشجویان رشته پرستاری هلند نیازی به نگرانی بابت کار نخواهند داشت زیرا هلند همواره با مشکل کمبود پرستار مواجه است. از این رو دانشجویانی که در رشته پرستاری هلند در حال تحصیل هستند، بر اساس قوانین به تصویب رسیده می توانند در هفته تا 20 ساعت کار کنند. این دسته از دانشجویان در پایان سال تحصیلی رزومه ای بسیار قوی را برای خود رقم زده و از طریق کار می توانند مجدد در این کشور زندگی کنند.

زندگی دانشجویی در هلند

هلند کشوری بسیار زیبا و جذاب و سرشار از مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری است به همین دلیل مهاجرین این کشور می توانند زندگی پر شور و هیجانی را در آن تجربه کنند. دانشجویان هلند آخر هفته که وقت آزادتری دارند می توانند از تمامی مکان های هلند دیدن کرده و با استفاده از کارت دانشجویی از تخفیفات خرید بلیط بهره مند شوند.

ویزای تحصیلی هلند

کشور هلند پس از پذیرش دانشجو، به افراد واجد شرایط ویزای تحصیلی ارائه می کند. این ویزای تحصیلی در واقع همان مجوز زندگی در این کشور می باشد. متقاضیان تحصیل پرستاری در هلند پس از دریافت تاییدیه پذیرش با ارائه مدارک و پر کردن فرم اخذ ویزا، درخواست ویزای تحصیلی را به سفارت هلند تحویل می دهند. این ویزای تحصیلی موقتی بوده و تنها تا پایان تحصیل اعتبار دارد.

اقامت در هلند

اقامت یکی از مشکلات زندگی دانشجویان بین المللی در هلند است که نیاز به هزینه بالایی دارد. خوابگاه های دانشجویی هلند این مشکل را با ارائه خوابگاه حل کرده است. دانشجویان با پرداخت هزینه ای بسیار پایین می توانند در خوابگاه های دانشجویی هلند اسکان داشته و از تمامی امکانات آن استفاده کنند.

مزایای تحصیل پرستاری در هلند

کیفیت آموزشی بالای رشته پرستاری در هلند

ارائه معتبرترین مدرک تحصیلی در دانشگاه های این کشور

پایین بودن هزینه های تحصیل پرستاری در کشور هلند

ارائه خوابگاه های دانشجویی با هزینه ای مناسب

امکان دریافت بورسیه تحصیلی و تحصیل به صورت رایگان

متنوع بودن گرایش ها و شاخه های مختلف پرستاری در هلند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.