تحصیل پرستاری در انگلستان

تحصیل پرستاری در انگلستان

تحصیل پرستاری در انگلستان

تحصیل در انگلستان راهی به سوی موفقیت است و با توجه به این که کیفیت تحصیل در این کشور در سطح بالایی قرار دارد، طبیعتا دارای متقاضیان بسیار زیادی نیز می باشد. تحصیل پرستاری در انگلستان یک هدفی ایده آل برای متقاضیان به شمار می رود و پذیرش در آن کار آسانی نیست. بیش از 90 درصد از دانشجویان رشته پرستاری انگلستان پس از تحصیل می توانند جذب بازار کار شده و امورات خود را بگذرانند.

شاخه های رشته پرستاری در انگلستان

به طور معمول رشته های پرستاری در انگلستان به شاخه های مختلفی همچون کودکان، پرستاری سالمندان، پرستاری بزرگسالان، پرستاری بهداشت و وران و پرستاری معلولین تقسیم بندی می شود. دانشجویان هر کدام از شاخه های پرستاری انگلستان نیاز به تخصص بالا در رشته خود را داشته و برای پذیرش باید پیش نیاز مرتبط با رشته انتخابی را پشت سر بگذرانند. پرستاری یکی از شغل های مهم دنیا است و از آن جا که با اقشار مختلف و بیماران خاص در ارتباط می باشد، باید مهارت های بسیاری را در زمینه های مختلف کسب کند.

تحصیل پرستاری در انگلستان در مقطع کارشناسی

در دوره کارشناسی پرستاری ابتدا دانشجویان با مباحث کلی پرستاری و مراقبت های بهداشتی آشنا شده و دروسی با موضوعات تخصصی را به صورت تئوری و عملی پشت سر بگذرانند. مقطع لیسانس پرستاری 4 تا 5 ساله بوده و با تکیه بر روی دروس تخصصی و انجام فعالیت های عملی افراد می توانند در حین تحصیل در مراکز درمانی نیز مشغول به کار شوند.

تحصیل پرستاری در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های انگلستان در رشته پرستاری بین 2 تا 3 سال زمان نیاز دارد و دانشجویان برای اخذ مدرک تحصیلی باید حداقل دوره ای 200 ساعته را به صورت عملی پشت سر بگذرانند. اغلب دانشگاه های پرستاری انگلستان دارای مراکز درمانی مجهز و پیشرفته هستند تا دانشجویان بتوانند تمامی دروس را به صورت عملی فراگرفته و در آن تخصص پیدا کنند.

تحصیل پرستاری در انگلستان در مقطع دکترا

کشور انگلستان دارای دانشکده های اختصاصی پرستاری است که به صورت تخصصی در رشته های مختلف پرستاری دانشجو می پذیرد. با توجه به این که تعداد متقاضیان پرستاری انگلستان بیش از ظرفیت پذیرش است، برای هر گروه از متقاضیان استاد راهنماهایی در نظر گرفته شده تا مهارت های متقاضیان را مورد بررسی قرار داده و برترین دانشجویان را تایید کنند. اغلب دروس مقطع دکترای رشته پرستاری در انگلستان عملی بوده و از این رو این دانشگاه بسیار مجهز بوده و تمامی لوازم پزشکی را برای تدریس دانشجویان در نظر گرفته اند تا این افراد بتوانند به صورت تخصصی در رشته مورد نظر خود به تحصیل بپردازند.

پذیرش پرستاری در انگلستان

انگلستانی کشوری بسیار پیشرفته است که در تمامی زمینه های علمی نام آور و برجسته می باشد. دانشگاه های انگلستان یکی از معتبرترین مدارک بین المللی را به دانشجویان خود اعطا کرده و از این رو متقاضیان رشته پرستاری دانشگاه های انگلستان بسیار بیش از ظرفیت پذیرش می باشند. از این رو دانشگاه های پرستاری شرایط ویژه ای را برای متقاضیان تعیین کرده تا از بین آن ها افرادی که دارای تمامی شرایط و قوانین هستند پذیرش شوند. همچنین برخی از دانشگاه های پرستاری انگلستان در برخی از رشته های پزشکی آزمون هایی را در نظر گرفته تا راحت تر بتواند برترین دانشجویان را انتخاب کند.

کار حین تحصیل در انگلستان

انگلستان می تواند یکی از بهترین کشورها جهت تحصیل رشته پرستاری باشد زیرا تمامی دوره های تحصیلی پرستاری نه تنها به صورت تئوری، بلکه به صورت علمی نیز ارائه می گردد. از این رو دانشجویان پرستاری می توانند در کنار تحصیل خود در مراکز درمانی مشغول به کار شده و علاوه بر کسب بخشی از بودجه زندگی، دوره های عملی خود را نیز پشت سر بگذرانند و با ارائه تاییدیه، مدرک آن را دریافت نمایند.

دوره پیش نیاز پرستاری در انگلستان

پرستاران متخصصانی هستند که در کنار پزشکان کار کرده و از بیماران نیز مراقبت می کنند. هر فرد بر اساس مقطع تحصیلی و گرایش پرستاری باید پیش نیازی را طی نمایند. برخی از افراد برای گذراندن پیش نیازهای پرستاری به صورت کارآموز در کنار پزشکان در مراکز درمانی عمومی مشغول به کار می شوند.

هزینه تحصیل پرستاری در انگلستان

یکی از مهم ترین موارد تحصیل در انگلستان هزینه های آن می باشد. دانشجویان پیش از ورود به دانشگاه های پرستاری انگلستان باید از هزینه های آن اطلاعات داشته باشند تا برآورد کنند که آیا قادر به پرداخت هزینه های تحصیل در این کشور هستند یا خیر. به طور کلی باید بگوییم که هزینه تحصیل پرستاری در انگلستان دارای هزینه های مختلفی است و عواملی همچون مقطع تحصیلی و نوع گرایش تعیین کننده هزینه تحصیل پرستاری در انگلستان می باشد.

دانشگاه های پرستاری در انگلستان

متقاضیان پرستاری پیش از هر اقدامی ابتدا باید با دانشگاه های پرستاری انگلستان آشنا شده تا بتوانند انتخاب درستی داشته باشند. از جمله برترین دانشگاه های پرستاری انگلستان عبارت است از:

دانشگاه پرستاری ادینبورگ

دانشگاه پرستاری منچستر

دانشگاه پرستاری گلاسکو

دانشگاه پرستاری لیورپول

دانشگاه پرستاری سوانسی

دانشگاه پرستاری کاونتری

دانشگاه پرستاری پروتثمومث

دانشگاه پرستاری نورث آمبریا

دانشگاه پرستاری کیل

دانشگاه پرستاری بیرمنگام

بورسیه تحصیل پرستاری در انگلستان

نمرات بالا، تسلط به زبان انگلیسی، معدل عالی، مهارت در رشته و … از جمله فاکتورهایی است که بر روی تاییدیه درخواست بورسیه تحصیلی شما تاثیرگذار است. دانشجویان نخبه و ممتاز پرشکی انگلستان می توانند از طریق وزارت آموزش و پرورش و یا سفارت انگلستان اقدام به درخواست تحصیلی کنند. توجه داشته باشید که بورسیه های تحصیلی انگلستان کمک هزینه هایی است که توسط دولت این کشور به دانشجویان نخبه اعطا می شود و افراد با در دست داشتن این مدرک می توانند به صورت رایگان در رشته پزشکی انگلستان به تحصیل بپردازند.

خوابگاه های دانشجویی

یکی از شرایط ویژه تحصیل در دانشگاه های پرستاری انگلستان، وجود خوابگاه های دانشجویی است که نه تنها هزینه های اسکان را برای دانشجویان کاهش می دهد، بلکه امنیت آن ها را نیز تضمین خواهد کرد. این خوابگاه ها دارای اتاق های اختصاصی و یا عمومی هستند و هر کدام دارای هزینه های مختلفی می باشند. هزینه اسکان در خوابگاه های دانشجویی بسیار پایین تر از هزینه اجاره آپارتمان به صورت شخصی است و افرادی که توانایی پرداخت هزینه های بالا را ندارند با اسکان در این خوابگاه ها می توانند هزینه های زندگی در کشور انگلستان را کاهش دهند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل پرستاری در انگلستان

تحصیل در رشته پزشکی انگلستان نیازمند یک سری پیش نیاز بوده که دانشجویان باید پیش از شروع سال تحصیلی آن را پاس کرده و مدارک آن را به دانشگاه تحویل دهند. از جمله سایر مدارک مورد نیاز برای تحصیل پرستاری در انگلستان به شرح ذیل می باشد:

اصل و کپی تمامی مدارک هویتی

تمامی مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات

عکس پرسنلی پشت نویسی شده

رزومه تحصیلی

انگیزه نامه

زبان تحصیل رشته پرستاری در انگلستان

دانشجویان رشته پرستاری انگلستان برای تحصیل در این کشور باید به زبان انگلیسی مهارت داشته باشند. در واقع یکی از شروط اصلی تحصیل پرستاری در انگلستان ارائه مدرک زبان می باشد. حداقل نمره آیلتس برای پذیرش در دانشگاه های انگلستان 6 بوده و افراد باید در روز پذیرش تمامی مدارک زبان خود را برای دانشگاه ارسال کنند.

مزایای تحصیل پرستاری در انگلستان

تحصیل در دانشگاه های انگلستان به زبان انگلیسی است.

مدارک دانشگاه های این کشور بین المللی بوده و در تمامی جهان مورد پذیرش است.

امکان کار در کنار تحصیل در دانشگاه های پرستاری انگلستان وجود دارد.

کیفیت آموزشی رشته های پرستاری انگلستان در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

دانشجویان رشته پرستاری در انگلستان از طریق بورسیه تحصیلی می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند.

دانشجویان پرستاری در طول تحصیلی خود با اخذ ویزای تصحیلی همانند یک شهروند در این کشور زندگی خواهند کرد.

دانشگاه های پرستاری انگلستان هزینه پایینی را از دانشجویان خود دریافت می کنند.

امکان اسکان در خوابگاه های دانشجویی انگلستان با هزینه پایین وجود دارد.

دانشجویان پس از پایان تحصیل رشته پرستاری در انگلستان می توانند با کار در مراکز درمانی اقامت کاری دریافت نمایند.

ویزای تحصیلی انگلستان

دانشجویانی که در رشته پرستاری در انگلستان در حال تحصیل هستند، دارای ویزای تحصیلی موقت بوده و تا پایان تحصیل خود مجوز زندگی در این کشور را دارند. همچنین اغلب افراد به قصد اخذ ویزا و زندگی در کشور انگلستان در دانشگاه های این کشور تحصیل می کنند تا در حین تحصیل بتوانند تابعیت کشور انگلستان را دریافت نمایند. برای دریافت ویزای تحصیلی متقاضیان ابتدا باید تاییدیه پذیرش بگیرند و سپس به سفارت انگلستان مراجعه کرده و پس از ارائه مدارک و پر کردن فرم درخواست ویزا، مجوز زندگی در این کشور را دریافت کنند. لازم به ذکر است که برخی از افراد به دلیل پر نکردن فرم درخواست ویزا به صورت تخصصی و یا عدم ارائه مدارک توجیه کننده نتوانسته اند دولت انگلستان را توجیه کرده و در این قسمت ریجکت می شوند. در نتیجه در بهتر است در هنگام پر کردن فرم درخواست ویزا با یک متخصص مشورت کنید. از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی به شرح ذیل می باشد:

اصل و کپی پاسپورت و شناسنامه

اصل و کپی مدارک تحصیلی

ارائه تمکن مالی

ارائه انگیزه نامه

رزومه تحصیلی قوی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.